Skip to content

XTB TRADEBEAT

Złoto najwyżej od listopada

Złoto (GOLD na xStation) pokazuje dziś zyski rzędu 0,6-0.75%. DO wyraźnego wybicia doszło już popołudniem i dzięki niemu obserwujemy najwyższe poziomy od końcówki listopada. 1200 USD pozostaje ważnym poziomem wyznaczającym najbliższy opór, dlatego liczyć się będzie czy dojdzie do jego wyraźnego przełamania i zamknięcia powyżej. Utrudnieniem może być dolar amerykański, który choć nie szuka dziś zysków to nie pozwala się też zepchnąć do defensywy, ustępując istotnie jedynie jenowi (+0.41%) i dolarowi australijskiemu (na którym spodziewamy się jednak rychłej korekty).

link do file download link

Poziomy Fibo dla złota - pierwszym testem obecnego odbicia powinny się okazać okolice 1200 USD/uncję; Za punkt odniesienia bierzemy początek spadków złota po wyborach w USA; źródło: xStation5

Przebicie powyżej mogłoby otworzyć drogę do 1250 USD/oz. Po drugiej stronie mamy wsparcie przy 1160 USD oraz dołek z końca roku (1122 USD). 

 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.