Skip to content

XTB TRADEBEAT

Wyraźne ożywienie na rynkach

Czy to już koniec korekty? Zeszły tydzień przyniósł nam sporo zmienności na rynkach finansowych, ale ostatni dzień ponownie dał nadzieję inwestorom, że ostatni ruch spadkowy to jedynie krótkoterminowa korekta związana z realizacją zysków, a nie konkretnymi czynnikami. 

Azjatyckie rynki rozpoczęły bieżący tydzień dosyć pozytywnie, pomimo tego, iż zeszły tydzień dla praktycznie wszystkich rynków zakończył się tragicznie. Dzisiaj również obserwujemy lepsze nastroje na rynku kontraktów w Stanach Zjednoczonych. Dzisiaj dosyć ważny dzień dla amerykańskich rynków ze względu na to, że Donald Trump ma przedstawić swoje propozycje dotyczące budżetu na 2019 rok. Azjatycka sesja zakończyła się mieszanie, choć z lekkimi wzrostami na chińskich indeksach oraz niewielkimi spadkami na australijskim rynku. Rynek japoński był dzisiaj zamknięty, ze względu na obchody święta. Praktycznie każdy europejski rynek notuje dzisiaj ponad 1,0% wzrost, natomiast w przypadku kontraktów z Wall Street obserwujemy również wzrosty powyżej 1,0%. 

Bitcoin rozpoczyna nowy tydzień umiarkowanymi wzrostami, pomimo negatywnych informacji płynących z Chin. O co właściwie chodzi? Jak wiadomo, handel kryptowalutami w Chinach stanowi lwią część całego rynku na świecie, dlatego każde wieści z tamtego rynku mają kluczowe znaczenie dla kształtowania się cen. Według Chinese People Day, państwo musi podjąć kroki mające na celu ostudzenie chęci inwestycji w Bitcoina. Nie ma jednak żadnych konkretnych szczegółów w jaki sposób państwo miałoby doprowadzić do osłabienia się popytu. 

Rozpoczynamy nowy tydzień na rynkach finansowych w którym od początku widać mieszane nastawienie dla amerykańskiej waluty. Indeks dolarowy jest notowany dzisiaj zdecydowanie niżej, co daje nam utrzymanie pary EURUSD poniżej poziomu 1,2300. Dzisiejszy kalendarz makro jest względnie pusty, jednak cały tydzień zapowiada się bardzo ciekawie, w szczególności patrząc na dane inflacyjne z USA w najbliższą środę. 

 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.