Skip to content

XTB TRADEBEAT

Wyprzedaż dolara. Chiny rozważają wstrzymanie zakupów obligacji USA

Największy wierzyciel USA może zmniejszyć lub wstrzymać zakupy amerykańskich obligacji. Taka informacja obiegła rynek, a jej autorami są podobno ludzie odpowiedzialni za inspekcję rezerw walutowych Chin. Warto tutaj dodać, że Chiny posiadają ponad 1,2 bln USD w amerykańskich obligacjach wyprzedzając pod tym względem drugą w kolejności Japonię (1,1 bln USD).

Ludzie odpowiedzialni za nadzorowanie chińskich rezerw przy wydaniu takiej rekomendacji posłużyli się dwoma argumentami. Pierwszy z nich to mniejsza atrakcyjności amerykańskich obligacji względem innych aktywów. Drugi, nieco mniej logiczny argument, to napięcie w relacjach handlowych pomiędzy Chinami a USA. 

Dolar reaguje silniejsza wyprzedażą, gdzie indeks (USDIDX na xStation5) kontynuuje spadki po odbiciu od linii szyi formacji RGR.

link do pliku

 USDIDX odbija od ważnego oporu kierując się w stronę nowych minimów. Źródło: xStation5

W reakcji na to zamieszanie zyskuje jen oraz złoto, natomiast nieco spokojnie reagują Tnote, które spadają o kilka punktów. Niemniej cena wkracza w długoterminową strefę wsparcia i wszystko wskazuje na to, że zostanie ono w końcu pokonane. I tak też następne wsparcie wypada dopiero na poziomach poniżej 120.

link do pliku

Tnote mogą otrzymać silniejszy cios, jeśli Chiny zdecydują się na zaprzestanie zakupu amerykańskich obligacji. Źródło: xStation5

 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.