Skip to content

XTB TRADEBEAT

Williams (FED) dla NYT

Właśnie został opublikowany wywiad jakiego udzielił dla gazety New York Times prezes FED z San Francisco, John Williams. Poniżej przestawiamy jego najważniejsze komentarze:

  • podwyżka stóp była uzasadniona przez lepsze dane oraz bardziej korzystne perspektywy;
  • FED będzie realizować swój mandat niezależnie od polityki fiskalnej;
  • popiera ogólne tendencje występujące w FED - prawdopodobnie oznacza to, iż zgadza się ze wskazaniem dot-chartu, który wskazuje, że w przyszłym roku zobaczymy 3 podwyżki stóp;
  • Williams na razie wstrzymuje się z oceną proponowanych zmian po stronie fiskalnej - chce najpierw poczekać na ich efekty;

Wywiad Williamsa jest zgodny z jego wcześniejszymi wypowiedziami wskazującymi na potrzebę kilku podwyżek w perspektywie następnych kilkunastu miesięcy. Tymczasem EURUSD wybił swoje dotychczasowe minima wypadające przy poziomie 1,03686, co przyspieszyło skalę spadków. Dalszy ruch w dół został na razie powstrzymany przez dolne ograniczenie kanału spadkowego.

link do pliku

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.