Skip to content

XTB TRADEBEAT

Większość rosyjskich ICO okazała się być oszustwem

Podsumowanie:

  • Połowa środków zebranych za pomocą ICO w Rosji przeznaczona została tak naprawdę na finansowanie piramid finansowych
  • Gruzja jednym z liderów na rynku międzynarodowym pod względem kopania kryptowalut
  • Ripple traci parę w obecnym trendzie wzrostowym

Rosja zamierza wprowadzić nowe regulacje dotyczące kryptowalut na początku lipca i ostatnie doniesienia wskazują na to, że podjęte zostały właściwe kroki. Rosyjskie stowarzyszenie kryptowalut oraz blockchainu poinformowało, że za pośrednictwem ICO w Rosji zebrano 300 mln USD i około połowa z nich trafiła do piramid finansowych. Organizacja, która reprezentuje społeczeństwo kryptowalutowe dodała, że pracuje nad nowymi standardami ICO, aby pomóc rozróżnić inwestorom prawdziwą inwestycję od oszustwa. Rosyjskie ICO stanowiły ok. 10% wszystkich takich procederów na świecie pod względem wolumenu. Pokazuje to, że jest jeszcze sporo do zrobienia pod względem większej jasności dla inwestorów. Wydaje się to tym bardziej potrzebne, patrząc na to, że projekty związane z kryptowalutami mają przyciągnąć w Rosji kwotę od 1 do 1,5 mld USD. 

link do pliku

Bitcoin nie był w stanie wybić się powyżej 9736 USD i w rezultacie cofnął się dosyć głęboko do 8500 USD, gdzie znajduje się strefa popytowa wyznaczona poprzez ostatnie otwarcie luką wzrostową. Źródło: xStation5

Podczas, gdy Chiny są wciąż stolicą światowego kopania kryptowalut, to co ciekawe na pozycję jednego z liderów wysuwa się Gruzja. Jest to związane z subsydiami do elektryczności oraz regulacjami, które ostatnio zostały wprowadzone w Gruzji. Przypływ "górników" do Gruzji był tak znaczący, że można go porównać do gorączki złota w Stanach Zjednoczonych. Kryptowaluty stały się tak popularne w tym europejskim państwie, że nawet partie polityczne zaczęły zbierać fundusze na swoje kampanie poprzez kopanie kryptowalut. Działania ze strony władz prowadzą do tego, że Gruzja może stać się kryptowalutowym Behemothem. Oczywiście kopanie kryptowalut nie jest obecnie tak zyskowne jak było to np. w grudniu, ale niższe koszty wskazują na to, że gruzińscy górnicy wciąż mogą notować znaczące zyski. 

link do pliku

Ripple kontynuuje spadki po pojawieniu się formacji objęcia bessy. Źródło: xStation5

Z technicznego punktu widzenia Ripple może doświadczać zmianę trendu poprzez wyznaczenie formacji objęcia bessy. Najbliższe wsparcie znajduje się przy poziomie 0,7000, które również jest zniesieniem 50.0 całej ostatniej fali wzrostowej. 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.