Skip to content

XTB TRADEBEAT

Waluty antypodów umacniają się. Rozmowy nt. Brexitu ciążą GBP

Jak dotąd dolar nie zdołał odrobić strat poniesionych podczas sesji azjatyckiej, podczas gdy waluty na antypodach są najlepiej radzącymi sobie w koszyku G10 (AUD zyskuje 0,4% a NZD ok. 0,5%) i nie stoją za tym żadne publikacje makroekonomiczne. Najsilniej traci natomiast szwedzka korona, która genezę swojej przeceny ma w raporcie o inflacji, który mocno zawiódł oczekiwania inwestorów i spowodował przesunięcie oczekiwań względem kolejnej podwyżki stóp na dalsze terminy.

Co więcej, silniejsze spadki dotknęły brytyjskiego funta, który traci po informacjach nt. Brexitu. Według Barnier’a, negocjatora Unii Europejskiej ds. Brexitu, rozmowy utknęły w martwym punkcie, bez większych kroków naprzód. Ponadto oświadczył, że proces decyzyjny możliwy będzie do ustalenia w ciągu 2 miesięcy. GPUSD spada poniżej 1,3150 i zbliża się do testu przebitego kanału cenowego. Wzrosty mogą kontynuowane być, jeśli wybroniony zostanie poziom 61,8%.

link do pliku

 GBPUSD spada napędzany kolejnymi obawami w sprawie Brexitu. Źródło: xStation5

Początek handlu w czwartek na głównych rynkach akcji w Europie był całkiem spokojny, pomimo znacznych ruchów na rynku walutowym. Waluty były bardziej zmienne po impulsie ze strony wczorajszej publikacji minutek, które nie niosły jednoznacznego przesłania. Siła euro jednak nieco osłabła, co daje oddech rynkom akcji.

Uczestnicy rynku bitcoina ponownie szaleją windując cenę najbardziej znanej wirtualnej waluty na nowe rekordowe poziomy zdobywając $5100 podczas wczesnego czwartkowego handlu. Bitcoin od niedzieli zyskał już $800 i jeżeli pozytywne momentum utrzyma się to może być to najlepszy tydzień w historii dla tej wirtualnej waluty.

W dalszej części dnia zobaczymy dane ze Stanów Zjednoczonych oraz szereg wystąpień przedstawicieli banków centralnych. Ponadto opublikowane zostaną przez EIA dane o zapasach ropy w USA (raport API wykazał niespodziewany wzrost zapasów)

 

 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.