Skip to content

XTB TRADEBEAT

UK - PMI dla sektora usług: 56,2 pkt.

Konsensus: 54,7 pkt.
Poprzednio: 55,2 pkt.

 Grudniowy odczyt PMI dla sektora usług dołączył do analogicznych odczytów dla przemysłu oraz branży budowlanej, którym udało się nie tylko poprawić w stosunku do listopada, a także przebić rynkowe oczekiwania. Jest to oczywiście pozytywny sygnał, gdyż po raz kolejny okazuje się, że brytyjscy przedsiębiorcy zachowują optymizm pomimo widma Brexitu. Niemniej jednak możliwe, że dopiero kolejne miesiące przyniosą pogorszenie sentymentu, jeśli faktycznie dojdzie do ograniczenia dostępu dla Wielkiej Brytanii do europejskiego rynku.

Na taki czarny scenariusz stawiają inwestorzy, gdyż GBP jest dziś jedną z nielicznych walut osłabiających się wobec USD. Para GBPUSD obecnie testuje poziom 1,23. Niemniej jednak podaż nie ustępuje. W przypadku skutecznej obrony tego oporu prawdopodobnie zobaczymy re test dzisiejszych dołków, szczególnie że przed nami liczne dane z USA. Z drugiej strony zniesienie tej strefy mogłoby umożliwić powrót w okolice 1,2359.

link do pliku

 GBPUSD zmaga się z oporem przy poziomie 1,23. Źródło: xStation 5

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.