Skip to content

XTB TRADEBEAT

Triumfalna przemowa Trumpa

Donald Trump, w przeciwieństwie do Hillary Clinton, wyszedł do swoich wyborców. 45 prezydent USA na wiecu powyborczym powtórzył hasło swojej kampanii głoszące odbudowę potęgi USA. Ponadto zaznaczył, że będzie zabiegać o tworzenie "dobrych" miejsc pracy w USA.

Ponadto nowojorski miliarder zapewnił, że Stany Zjednoczone będą współpracować na arenie międzynarodowej z innymi państwami oraz będzie unikać konfliktów.

Jest to przemowa powyborcza i nie jest ona z pewnością żadnym przełomem. Niemniej jednak może cieszyć, że retoryka Trumpa jest dosyć stonowana - szczególnie, jeśli chodzi o kwestie współpracy na arenie międzynarodowej. W efekcie rynki mogą odetchnąć z ulgą i dlatego teraz widzimy zdecydowane odreagowanie pierwszych panicznych ruchów. Kontrakt US500 na indeks S&P500 znajduje się już przy 2100 pkt., złoto jest notowane poniżej 1300 USD, EURUSD wraca pod poziom 1.11, a USDMXN ląduje przy poziomie 19.80. Również pozytywem dla rynków jest fakt, że Republikanie zdominowali obie izby Kongresu.

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.