Skip to content

XTB TRADEBEAT

Sesja azjatycka

Oczywiście jeszcze dzisiaj po sesji giełdowej na Wall Street poznamy dane na temat zmiany zapasów ropy wg API. Ostatnie wskazania ze strony Genscape sugerowały spadek zapasów w Cushing, co mogło dodać wigoru bykom na rynku ropy. 

W przypadku jutrzejszej sesji azjatyckiej będzie raczej spokojnie. W zasadzie poznamy jedynie dane z Japonii, chociaż żaden z odczytów nie będzie miał kluczowego wpływu na rynek. 

Warto jednak zwrócić uwagę na aukcję 30 letnich japońskich obligacji. Ostatnio sprzedawano je po rentownościach na poziomie 0,617%, ale biorąc pod uwagę obecne trendy w rentownościach można byłoby się spodziewać wyższej wartości. W przypadku sporego zaskoczenia nie wykluczona jest reakcja na japońskim jenie.

Oprócz tego poznamy wskaźnik wiodący za listopad, który może dać nam wskazania, co do odczytu PKB za IV kwartał. Ostatnio wskaźnik ten wypadł na poziomie 100,8 punktów, natomiast rynkowe oczekiwania za listopad wskazują na wzrost do poziomu 102,6 punktów. 

 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.