Skip to content

XTB TRADEBEAT

Sentyment na giełdach nie ulega poprawie. DAX narusza poziom 12,000

Ostatnia w tym tygodniu sesja w Azji nie przyniosła wyczekiwanego odbicia na głównych indeksach giełdowych, a potężna wyprzedaż poprzedzona była przeceną na Wall Street. Precyzując amerykańskie indeksy miały kolejny fatalny dzień, gdzie indeks Dow Jones (US30 na xStation5) spada ponad 1000 pkt, co daje na zamknięciu wynik -4.15%. Indeks S&P500 i NASDAQ również doświadczyły silniejszej wyprzedaży taniejąc odpowiednio o 3.75% i 3.9%.

Piątkowy kalendarz jest dość konkretny, gdyż zwiera tak na prawdę jedynie dwie istotne publikacje. Z rana dane na temat produkcji przemysłowej będą napływać z europejskich gospodarek, gdzie odczyt z Wielkiej Brytanii będzie najważniejszy w oczach inwestorów. Wczesnym popołudniem poznamy natomiast raport z kanadyjskiego rynku pracy, z którego dane będą kluczowe dla CADa. Co więcej, dane na temat inflacji w Norwegii zostały już opublikowane i wykazały ogromne rozminięcie się z prognozami (1.1% r/r vs 1.5% r/r).

Wczorajsza sesja na Wall Street naznaczona była kolejnymi potężnymi spadkami, którymi też rozpoczął się ten tydzień. Azjatyckie giełdy w reakcji na sytuację amerykańskich indeksów również doświadczyły głębszej przeceny. W Europie nastroje natomiast zostały nieco ostudzone i giełdy otwierają się niewiele poniżej wczorajszego zamknięcia.

Bitcoin stracił już na wartości prawie 60% licząc od grudniowego szczytu, co może zachęcać inwestorów do ponownego zaangażowania się w ten rynek. Według Dana Morehead, CEO Pantera Capital, funduszu hedgingowego i firmy inwestycyjnej, która pracuje wyłącznie na kryptowalutach i technologii blockchain, Bitcoin powinien powrócić do swoich szczytowych wartości w ciągu kilku tygodni i dalej rosnąć z tamtych poziomów. 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.