Skip to content

XTB TRADEBEAT

Rząd wyraża poparcie dla Carneya

W weekend w brytyjskiej prasie pojawiły się doniesienie mówiące, że Mark Carney może zrezygnować ze stanowiska prezesa Banku Anglii. Szef BoE ma możliwość opuszczenia stanowiska po 5 latach, zamiast odsłużenia pełnych 8 lat kadencji.

 W sprawie głos zabrał rzecznik premier Theresy May, który powiedział, że rząd w pełni popiera prace Carneya na stanowisku prezesa Banku Anglii. Ponadto premier May chętnie widziałaby go na tym stanowisku w kolejnych latach. 

 Słowa o poparciu dla Carney ze strony Downing Street 10 pozwoliły funtowi na chwilę oddechu. GBPUSD systematycznie schodził dziś coraz niżej. Para odbiła się dopiero od poziomu 1.2148 i obecnie widzimy jego kontynuacje. Wciąż jednak daleko do bariery 1.22.

link do pliku

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.