Skip to content

XTB TRADEBEAT

Rynek przed danymi

Za moment poznamy dane z amerykańskiego rynku pracy. Oczekiwania, co do raportu są całkiem niezłe, choć oczywiście nie wygórowane. Dla najważniejszej figury NFP spodziewa się wzrostu na poziomie 200 tys. po poprzednim odczycie na poziomie 261 tys. Co więcej, raport ADP wskazał na odczyt na poziomie 190 tys. Rynek oczekuje silniejszego wzrostu płac oraz utrzymania stopy bezrobocia na poziomie 4,1%. Jak wygląda rynek?

EURUSD cofa się, choć ostatnie świece wykazują minimalny popyr poniżej poziomu 1,1740. Są to okolice konsolidacji, która miała miejsce w okolicach 19 i 20 listopada. Para znajduje się poniżej zniesienia 50.0 ostatniej fali wzrostowej oraz dosyć daleko od górnego ograniczenia spadkowego kanału trendowego. 

link do pliku

Para dołuje przed odczytem, chociaż jest to ogólny trend na rynkach, który jest widoczny na dolarze od początku tego tygodnia. Źródło: xStation5

Złoto nie wykazuje dzisiaj zmienności po wczorajszym szalonym  spadku poniżej poziomu 1250 USD za uncję. Surowiec znajduje się na wsparciu w postaci dolnego ograniczenia wzrostowego kanału trendowego, dlatego widać potencjał do ewentualnej korekty wzrostowej do okolic 1258/1260 USD za uncję, gdzie znajduje się zniesienie 23.6 wieloletniej fali spadkowej od najwyższych poziomów w historii do dołków z 2015 roku. 

link do pliku

Złoto znajduje się na wsparciu przy niskiej zmienności dzisiejszego dnia w oczekiwaniu na dane. Kluczem dla kruszca będzie zachowanie się rentowności. Źródło: xStation5

S&P 500 odrabia ostatnie traty przy wyraźnym spadku wolumenu, co również może oznaczać niewielkie chęci inwestorów do ataku nowych szczytów. Opór przy zniesieniu 261.8 oraz górnym ograniczeniu wzrostowego kanału. 

link do pliku

Dla Wall Street kluczowa jest reforma podatkowa, chociaż rynek pracy jest niemniej ważny. Źródło: xStation5

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.