Skip to content

XTB TRADEBEAT

Ropa Brent +3%. Antykorupcyjne działania króla Salmana.

Jednym z najbardziej ciekawych rynków była dzisiaj ropa naftowa, której ceny po doniesieniach z Arabii Saudyjskiej rosną w przypadku brent o 3%. Saudyjski król Salman ibn Abd al-Aziz zdymisjonował dzisiaj czterech swoich ministrów. Oni oraz 11 książąt zostało zatrzymanych pod zarzutem korupcji. Na tym jednak Salman nie zaprzestał i w wirze antykorupcyjnej kampanii postanowił powołać także specjalny komitet ds. walki z korupcją, na czele którego stanął 32-letni następca tronu - zwolennik przedłużenia porozumienia ws. cięcia dostaw ropy. Umacnia to jego władzę i zwiększa szansę na osiągnięcia takiego porozumienia w Wiedniu na koniec tego miesiąca, gdzie spotkają się m.in. przedstawiciele OPEC oraz Rosji. Ceny ropy winduje także niepewność jaka powstaje po działaniach Salmana, gdyż trzeba uświadomić sobie, że Arabia Saudyjska jest jednym z największych producentów ropy na świecie.

link do pliku

Cena brent wybija się z kanału cenowego górą. Pozostaje on obecnie najbliższym wsparciem dla notowań tego gatunku ropy. Źródło: xStation5

 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.