Skip to content

XTB TRADEBEAT

Puls GPW - byki dalej w szampańskich nastrojach

Na rynkach akcyjnych w dalszym ciągu dominują bardzo dobre nastroje. Główne indeksy w Europie zyskują o ponad 1%. Sytuacja na warszawskim wygląda równie dobrze, a nawet lepiej - indeks WIG 20 odbija dziś o 2%.

Kontrakt na WIG 20, który jest dostępny na platformie xStation pod nazwą W20, znajduje się obecnie aż 20 pkt. powyżej okrągłego poziomu 1800 pkt. Oznacza to, że notowania wspięły się do najwyższych poziomów od sierpnia tego roku. Obecnie testowany poziom wyznaczał wcześniej linię szyi w formacji R-G-R. W przypadku kontynuowania wzrostów kluczowy będzie test szczytu tego układu, który znajduje się przy 1874 pkt.

link do pliku

 Wśród liderów indeksu ponownie znajduje się KGHM, któremu pomagają rosnące ceny miedzi oraz dobre wyniki za III kwartał. Spółka poprawiła zysk netto o około 300 mln zł w stosunku do roku ubiegłego. W górę idą również notowania PZU. Ubezpieczyciel także pochwaliła się lepszym zyskiem netto za III kwartał, który wyniósł dokładnie 648.99 mln zł. Na plusie znajduje się także Pekao, pomimo faktu, że Bank w ujęciu rok do roku zaraportował o 15% mniejszy zys , który ukształtował się na poziomie 521 mln zł.

link do pliku

 Źródło: Bloomberg

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.