Skip to content

XTB TRADEBEAT

Nowy włoski rząd gotowy do zaprzysiężenia

Według doniesień agencji Bloomberg, Paolo Gentolini zakończył powierzoną mu wczoraj misję formowania nowego gabinetu i jest gotów do zaprzysiężenia przez prezydenta.

W przypadku szerokich problemów gospodarczych, a także kryzysu krajowego sektora bankowego rynki najbardziej interesowała kwestia, kto zostanie ministrem finansów w nowym rządzie Gentoliniego. Według ustaleń ma nim zostać Pier Carlo Padoan, który pełnił tę funkcję w gabinecie Mateo Renziego. Byłby to oczywiście pozytywny sygnał dla inwestoró, gdyż jest on dobrze zaznajomiony z dotychczasowymi bolączkami gospodarczymi Włoch i nie będzie potrzebny mu okres na wdrożenie do ministerstwa, co powinno przyspieszyć wdrożenie programu pomocy dla banków. 

 Przetasowania na włoskiej scenie politycznej są wynikiem fiaska referendum konstytucyjnego przeprowadzonego w zeszły weekend. Giełda w Mediolanie ma za sobą udaną sesję - indeks FTSE MIB (dostępny pod symbolem ITA40 na xStation) zyskał dziś 0,42%, podczas gdy niemiecki DAX (dostępny pod symbolem DE30 na xStation) -0,12%.

link do pliku

 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.