Skip to content

XTB TRADEBEAT

Nowy sondaż z Wielkiej Brytanii

W trakcie sesji azjatyckiej poznaliśmy kolejny sondaż z Wielkiej Brytanii. Tym razem był to sondaż od firmy badawczej BMG. Wskazuje on, że 45% respondentów jest za wyjściem z Unii Europejskiej, natomiast 41% jest za pozostaniem. 

Sondaż ten przeprowadzony został w dniach 20-25 maja wśród 1638 obywateli Wielkiej Brytanii. Wcześniejszy sondaż z tej firmy z końca kwietnia pokazał 43% respondentów popierających pozostanie w Unii Europejskiej, natomiast 45% na wyjście z Unii Europejskiej.

Poprzedni sondaż przeprowadzony był za pośrednictwem Internetu i prawdopodobnie najnowszy został sporządzony w ten sam sposób i tą samą metodologią. 

Bloomberg podaje jednak informacje, że sondaż ten nie jest potwierdzony. Na stronie BMG nie ma informacji na temat tego sondażu. 

Brytyjski funt odrabia straty i jest jedną z najmocniejszych walut na rynku. Jest to prawdopodobnie wywołane oczekiwaniem na dzisiejszy Fed. 

 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.