Skip to content

XTB TRADEBEAT

Notowania Bitcoina się stabilizuje przy kluczowym wsparciu

Streszczenie:

  • Bitcoin (BTCUSD na xStation5) wyhamowuje rajd, znajdujemy się blisko kluczowego wsparcia
  • Główny ekonomista UBS przyrównuje sytuację na Bitcoinie do bańki tulipanowej z Holandii
  • Urugwaj zamierza utworzyć własną kryptowalutę

Początek tygodnia jest jak na razie spokojny na rynku kryptowalut. Stabilizacji uległy notowania Bitcoina i innych cyfrowych walut. W przypadku najpopularniejszej kryptowaluty warto wspomnieć, że bykom udaje się bronić kluczową strefę wsparcia w postaci górnego ograniczenia uprzednio wybitego kanału wzrostowego. Może to oznaczać, że to byki utrzymują inicjatywę, dlatego niewykluczone, że dojdzie do ataku na 8000 USD. Ponadto przy najbliższej strefie wsparcia wypadającej w okolicy 7060 USD zbiega się zniesienie  Fibo 23,6%.

link do pliku

 Bitcoin zahamował rajd, ale dopóki bronione jest kluczowe wsparcie, dopóty trudno będzie o większe cofnięcie. Źródło: xStation5

 Pewien czas temu prezes JP Morgan, Jamie DImon, nazwał rynek kryptowalut jednym wielkim oszustwem i ostrzegł, że będzie zwalniać pracowników inwestujących w takie aktywa. Dziś kolejna prominentna figura z sektora bankowego uderzyła w kryptowaluty. Główny ekonomista UBS, Paul Donovan, przyrównał sytuację na Bitcoinie do bańki spekulacyjnej na tulipanach w Holandii z 1637 roku. Niemniej Donovan podkreślił duży potencjał drzemiący w technologii blockchain. Warto dodać, że giełda CME w zeszłym tygodniu zapowiedziała wprowadzenie kontraktów futures na Bitcoina.

Z kolei Urugwaj zamierza stworzyć cyfrową wersję peso. Tamtejszy bank centralny (BCU) zastrzega, że jego kryptowaluta będzie całkowicie jemu podległa, co jest istotną różnicą w porównaniu do Bitcoina, który nie jest regulowany przez żadną instytucję. Pierwsza transza ma wynieść 20 mln pesos z czego 7 mln peso miało zostać przekazane do Red Pagos - krajowego operatora płatności. Prezes BCU podkreślił, iż nie jest to nowa waluta, a jedynie standardowe peso oparte na nowej technologii. 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.