Skip to content

XTB TRADEBEAT

Niemcy - inflacja CPI: 0,7% m/m

Inflacja CPI: 0,7% m/m (1,7% r/r)

  • konsensus: 0,6% (1,5%)
  • poprzednio: 0,1% (0,8%)

Inflacja HICP: 1,0% m/m (1,7% r/r)

  • konsensus: 0,6% (1,3%)
  • poprzednio: 0,0% (0,7%)

Wstępne odczyty inflacyjne z Niemiec wypadły bardzo dobrze, co z  pewnością daje ulgę EBC. Co więcej, jeśli w kolejnych miesiącach presja inflacyjna będzie się nasilać z pewnością będzie coraz głośniej słychać głosy nawołujące do zmniejszania skali luzowania polityki monetarnej prowadzonej w strefie euro. 

link do pliku

  Odbicie inflacji w Niemczech powinno pchnąć do góry poziom cen dla całej strefy euro. Również w tym względzie dobrze prezentują się dane z Hiszpanii. Źródło: xStation 5

EUR próbuje nieśmiało odrabiać straty wobec USD, niemniej jednak para EURUSD pozostaje blisko swoich grudniowych dołków wypadających przy poziomie 1,03660. O godzinie 16 poznamy dane ISM dla amerykańskiego przemysłu, które mogą doprowadzić do zwiększonej zmienności na parze.

link do pliku

 EURUSD pomimo dobrych danych inflacyjnych z Niemiec pozostaje blisko swoich grudniowych dołków wypadających przy poziomie 1,0368. Źródło: xStation 5

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.