Skip to content

XTB TRADEBEAT

Mastercard zainteresowany technologia Blockchain

Podsumowanie:

  • Duża chilijska giełda kryptowalutowa pozywa krajowe banki za zerwanie operacji finansowych z giełdami
  • Bitcoin powraca powyżej 8000 USD
  • Mastercards zaczyna integrować technologię blockchain do swoich systemów

W trakcie weekendu wiele kryptowalut zaczęło wyraźnie zyskiwać. Bitcoin powrócił powyżej 8000 USD, osiągając w międzyczasie poziom 8400 USD. Ripple z kolei testował bardzo ważny opór przy poziomie 0,70, jednak spadł później w okolice poziomu 0,62. Pod względem wieści z rynku warto wspomnieć o litewskim banku centralnym, który rozpoczął rozmowy związane z rynkiem kryptowalut. Oprócz tego warto powiedzieć o Mastercard, który integruje technologię blockchain do swoich systemów oraz o problemach chilijskich giełd kryptowalut. 

Według różnych źródeł informacji, bank centralny Litwy zaczyna się mocniej przyglądać rynkowi kryptowalut. Bank miał zaprosić przedstawicieli z rządu, sektora bankowego oraz przedstawicieli społeczności kryptowalutowej w kraju do rozmów na temat rynku. Wśród reprezentantów można było znaleźć ministra finansów czy przedstawiciela agencji ds. zwalczania przestępczości finansowej. Spotkanie będzie szansą dla banku centralnego do poznania opinii na temat kryptowalut w momencie, kiedy Litwa jest oceniana jako jeden z potentatów firm finansowo-technologicznych. 

link do pliku

Bitcoin zawraca w kierunku wsparcia przy poziomie 8060, po odbiciu z okolic 8400 USD. W przypadku większego cofnięcia, Bitcoin powinien odnaleźć wsparcie przy 7800 USD w postaci 33 okresowej średniej ruchomej. Źródło: xStation5 

W Chile wiele krajowych banków, w tym te należące do skarbu państwa zdecydowały się na zaprzestanie operacji z giełdami kryptowalutowymi w kraju. Wobec tego największa giełda zdecydowała się wnieść pozew do sądu w związku z  takimi działaniami. Zdaniem giełdy, embargo ma na celu "dobicie" całego sektora kryptowalutowego w kraju. Zdaniem giełdy, embargo działa na niekorzyść klientów ze względu na to, że będą oni zmuszeni do handlowania kryptowalutami na zagranicznych giełdach lub na rynku pochodnym. 

link do pliku

Ripple nie był w stanie pokonać ważnego oporu przy poziomie 0,7000. Potencjalnie można nawet mówić o podwójnym szczycie, choć poziom 0,6200 stanowi w tym momencie wyraźne wsparcie. Źródło: xStation5

Na samym końcu trzeba wspomnieć o Mastercardzie, który integruje technologię blockchain do swoich systemów. Firma planuje wdrożyć system do swoich płatności. Technologia ma być używana m.in. do zmniejszenia ilości użytkowników z fałszywą tożsamością podczas przeprowadzania transakcji. Technologia pozwoli na składowanie danych w semi-prywatnym lub prywatnym łańcuchu blokowym, który wspomoże organizację tożsamości bazując na jurysdykcji geogragicznej. 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.