Skip to content

XTB TRADEBEAT

Kluczowe wydarzenia przyszłego tygodnia

Ten tydzień nie obfituje w wydarzenia takiej wagi jak miniony, jednak zdecydowanie nie będzie nudno, głównie ze względu na szereg danych z Chin oraz decyzję RBNZ.

Poniedziałek:

  • Publikacja podsumowania opinii członków BOJ z posiedzenia, które miało miejsce 28-29 lipca, kiedy Bank Japonii wstrzymał się z działaniami i rozczarował rynki. Czeka nas także publikacja danych o rachunku bieżącym, zwiększona zmienność na JPY jest więc możliwa. Ważne będą także dane o produkcji przemysłowej z Niemiec, które poznamy już rano. Później poznamy również inflację z Niemiec . O nieokreślonej porze opublikowane zostaną także dane dotyczące bilansu handlowego w Chinach, które w poprzednich okresach determinowały sentyment rynkowy. Zostaną opublikowane dane o inspekcjach SOFTSów .

Wtorek:

  • Już sesja nocna będzie ciekawa ze względu na szereg danych z Australii oraz inflację z Chin. Istotne będą dane z przemysłu Wielkiej Brytanii. We wtorek w trakcie sesji amerykańskiej poznamy również dane o zapasach z USA. Po sesji amerykańskiej dane API o zapasach.

Środa:

  • Czeka nas wypowiedź prezesa RBA, Stevensa, który będzie wypowiadał się jednak będzie przed fundacją, więc ciężko oczekiwać komentarzy odnośnie polityki monetarnej. Czeka nas także decyzja RBNZ (23:00) odnośnie stóp procentowych, rynek jest przekonany, że dojdzie do cięcia stóp. Opublikowany zostanie też szereg danych z Australii, w tym indeks zaufania Westpac oraz dane z rynku nieruchomości. O 16:30 dane DOE o zapasach ropy. 

Czwartek:

  • Decyzję komentował będzie prezes RBNZ Wheeler, później będzie także odpowiadał przed parlamentem. W czwartek opublikowany zostanie też szereg danych inflacyjnych z ważnych europejskich gospodarek. Tradycyjnie w czwartek poznamy również claimsy.

Piątek:

  • Kluczową publikacją będzie produkcja przemysłowa z Chin, sprzedaż detaliczna oraz inwestycje w aktywa trwałe. Później poznamy finalną inflację z Niemiec oraz szereg danych o PKB z europejskich gospodarek, w tym Niemiec. W trakcie sesji amerykańskiej czeka nas publikacja danych o sprzedaży detalicznej oraz wskaźniki Michigan. O 19:00 dane o aktywności wież wiertniczych. O 21:30 dane CFTC o pozycjonowaniu. Wcześniej czeka nas także raport WASDE. 

 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.