Skip to content

XTB TRADEBEAT

Kalendarz na dziś - Consumer Board

W trakcie dzisiejszej sesji zdążyliśmy już poznać dane z Japonii dotyczące inflacji, konsumpcji oraz tamtejszego rynku pracy oraz nieruchomości. W trakcie poranka w Europie nie ma zaplanowanych jakiś ważniejszych odczytów. Dopiero początek dnia za Oceanem przyniesie nam więcej publikacji. Warto też pamiętać, że wtorek jest jeszcze dniem wolnym w takich krajach jak Wielka Brytania, Kanada, Nowa Zelandia oraz Australia.

15:00 - USA, indeks cen nieruchomości S&P/Case-Shiller za październik. Konsensus zakłada utrzymanie dynamiki wzrostu cen na poziomie 5,1% r/r. 

16:00 - USA, nastroje konsumentów wg Consumer Board za grudzień. Kluczowy punkt dzisiejszego kalendarza. Konsensus zakłada, że indeks podejdzie z 107,1 do 108,5 pkt. Jeśli wskaźnik sprosta oczekiwaniom, będzie to najlepszy odczyt od lipca 2007 roku, co tylko potwierdza duży optymizm panujący w Stanach Zjednoczonych u progu 2017 roku. W przeciwnym przypadku dolar może oddać część ostatnich zysków.

16:00 - USA, Richmond FED za grudzień. Jeden z wielu wskaźników regionalnych dla przemysłu. Konsensus zakłada podejście z 4 do 5 pkt. 

16:30 - USA, Dallas FED za grudzień. Kolejny lokalny indeks mierzący kondycję przemysłu. Poprzednio odnotowano wynik na poziomie 10,2 pkt. 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.