Skip to content

XTB TRADEBEAT

Kalendarz marko: Amerykańska inflacja w centrum uwagi

Na wtorek zaplanowane jest kilka publikacji jednak jedna z nich jest nadzwyczajnie istotna. Dzisiejsze dane na temat inflacji w USA przyciągną uwagę wszystkich inwestorów, gdyż będą to istotne odczyty przed zbliżającym się posiedzeniem Rezerwy Federalnej, które odbędzie się w przyszłym tygodniu. Późnym popołudniem przewodniczący BoC, Poloz przemawiać będzie natomiast na temat dzisiejszego rynku pracy, gdzie później w trakcie sesji pytań i odpowiedzi może pojawić się większa zmienność na parach z CAD’em jeśli pojawią się pytania na temat polityki pieniężnej. Po północy pojawią się natomiast minutki BoJ.

13:30 - USA, inflacja konsumencka CPI za luty: FED kontynuuje zacieśnianie polityki pieniężnej, natomiast tempo tego zacieśniania będzie mocno uzależnione od dynamiki inflacji. Na ten moment wciąż bazowym scenariuszem są 3 podwyżki, jednak w przypadku zdecydowanego przyspieszenia inflacji nie można będzie wykluczyć, że pojawią się 4. Według prognoz wskaźnik CPI przyspieszyć ma z 2.1% do 2.2% r/r, natomiast w przypadku miary bazowej inflacja pozostać ma niezmienionym poziomie 1.8% r/r. Prognozy są zatem raczej umiarkowane.

21:30 - USA, zmiana zapasów ropy wg. API: W ostatnim czasie notowania ropy pozostają w konsolidacji, a dane na temat zapasów nie pomagają cenom obrać wyraźnego kierunku. Poprzednie dane API i DoE były dość mieszane, natomiast inwestorów niepokoić może rosnąca stale produkcja tego surowca w USA, która w przyszłości mogłaby zniweczyć wysiłki OPEC, które miały pozwolić na zbilansowanie sił popytu i podaży na tym rynku.

Przemówienia bankierów:

  • 15:15 - (BoC) Poloz
  • 23:10 - (RBA) Kent

link do pliku

 Jak indeks dolara zareaguje na dzisiejsze dane o inflacji? Z pewnością lepsze dane mają szansę pomóc dolarowi realizować układ podwójnego dna. Źródło: xStation5

 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.