Skip to content

XTB TRADEBEAT

Kalendarz makro: ważny dzień dla CADa

Piątkowy kalendarz jest dość konkretny, gdyż zwiera tak na prawdę jedynie dwie istotne publikacje. Z rana dane na temat produkcji przemysłowej będą napływać z europejskich gospodarek, gdzie odczyt z Wielkiej Brytanii będzie najważniejszy w oczach inwestorów. Wczesnym popołudniem poznamy natomiast raport z kanadyjskiego rynku pracy, z którego dane będą kluczowe dla CADa. Co więcej, dane na temat inflacji w Norwegii zostały już opublikowane i wykazały ogromne rozminięcie się z prognozami (1.1% r/r vs 1.5% r/r).

10:30 - Wielka Brytania, produkcja dóbr w fabrykach za grudzień: W obliczu wczorajszej decyzji Banku Anglii dzisiejszy odczyt będzie szczególnie ważny dla inwestorów, którzy będą chcieli zobaczyć w nim potwierdzenia poznanych wczoraj prognoz. Te bowiem zakładają szybszy, od wcześniej zakładanego, wzrost gospodarczy, który może spowodować szybsze tempo podwyżek w Zjednoczonym Królestwie. Oczekuje się, że w grudniu produkcja w fabrykach wzrosła o 0.3% m/m.

14:30 - Kanada, zamiana zatrudnienia za styczeń: Są to bardzo istotne dane dla Banku Kanady, dlatego też ich publikacja mocno wpłynie na notowania CADa. Ostatnie dwa miesiące 2017 roku były pod względem zmiany zatrudnienia niesamowicie dobrymi okresami, gdzie zobaczyliśmy jego wzrost w obu przypadkach o blisko 80 tys. Tym razem oczekiwania są znowu niewielkie wskazując na +10 tys. oraz wzrost stopy bezrobocia z 5.7% do 5.8%. Czy zatem dzisiejszy raport popsuje dobry wydźwięk dwóch poprzednich, czy potwierdzi bardzo dobrą kondycję kanadyjskiego rynku pracy?

 Przemówienia bankierów:

17:45 - (BoE) Cunliffe

link do pliku

W ostatnim czasie GBP radzi sobie lepiej niż CAD. Czy dzisiejsze dane mogą to zmienić? Źródło: xStation5

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.