Skip to content

XTB TRADEBEAT

Kalendarz makro - Sprzedaż detaliczna z USA

Podsumowanie:

  • Sprzedaż detaliczna najważniejszym odczytem makroekonomicznym dnia
  • Sporo danych z Wielkiej Brytanii w tym tygodniu
  • BoC pozostawi stopy procentowe w tym tygodniu, CAD może zyskiwać na spadającym ryzyku związanym z NAFTA

Ostatnie dwa tygodnie były zdecydowanie zdominowane przez geopolitykę - wojny handlowe oraz Syrię. Już dzisiejszy poranek to również reakcje rynkowe związane z atakami w Syrii, choć zupełnie inne niż można byłoby zakładać jeszcze pod koniec zeszłego tygodnia. Dzisiaj ponownie mamy do czynienia z bardzo spokojną sesją pod względem ilości odczytów makroekonomicznych, chociaż mamy niespodziankę w postaci raportu na temat sprzedaży detalicznej ze Stanów Zjednoczonych. 

14:30 USA - Sprzedaż detaliczna za marzec. Rynek będzie się skupiał przede wszystkim na całą sprzedaż detaliczną, która zaskoczyła negatywnie w poprzednim miesiącu. Tym razem mamy mieć wzrost na poziomie 0,4% m/m w porównaniu do spadku na poziomie 0,1% m/m w lutym. Dla wartości bazowej mamy utrzymać dynamikę na poziomie 0,2% m/m. Oprócz tego poznamy wskaźnik produkcyjny dla Nowego Jorku, który ma spaść do poziomu 19,80 za kwiecień w porównaniu do poprzedniego poziomu 22,50 punktów. 

Oprócz tego tydzień zapowiada się bardzo ciekawie pod względem danych z Wielkiej Brytanii oraz decyzji Banku Kanady w najbliższą środę. O tym można przeczytać w naszym tygodniowym kalendarzu. 

link do pliku

EURUSD znajduje się w konsolidacji w postaci formacji trójkąta. Większa zmienność może nastąpić wczesnym popołudniem. Źródło: xStation5 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.