Skip to content

XTB TRADEBEAT

Kalendarz makro - Spokojny dzień z bankierami centralnymi

Podsumowanie:

  • Indeks Fed z Filadelfii ma pokazać spadek
  • Claimsy z USA mają wykazać minimalny wzrost
  • Ponownie sporo wypowiedzi bankierów centralnych

Czwartek jest bardzo spokojny pod względem ilości odczytów i wydarzeń makroekonomicznych. W zasadzie mamy do czynienia jedynie z dwoma ważnymi odczytami z USA. Jest to indeks Fed z Filadelfii oraz wnioski o zasiłek dla bezrobotnych. Oprócz tego będziemy mogli usłyszeć wielu bankierów centralnych, a po południu opublikowany zostanie biuletyn Banku Kanady. 

14:30 USA - Indeks Fed z Filadelfii oraz claimsy. Od dłuższego czasu obserwujemy spadek wstępnych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych co jedynie potwierdza, że rynek pracy w USA jest już naprawdę bardzo mocny. Claimsy nie przekroczyły wartości 300 tys. od marca 2015 roku, a ostatni odczyt był bliski 200 tys. Dzisiaj oczekiwania wskazują na odczyt na poziomie 215 tys. Z kolei indeks Fed z Filadelfii ma się osłabić i pokazać odczyt na poziomie 21 punktów w porównaniu do poprzedniego na poziomie 23.2 punktów. 

Bankierzy centralni:

12:30 Constancio z EBC

14:00 Constancio z EBC

16:45 Kashkari z Fed

18:00 Haldane z BoE

19:00 Kaplan z Fed

link do pliku

Dalszy wzrost rentowności spycha EURUSD na nowe lokalne minima. Źródło: xStation5

 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.