Skip to content

XTB TRADEBEAT

Kalendarz makro - Spokojny dzień na rynkach

Sesja azjatycka przebiegała bardzo spokojnie i jej dalszy przebieg będzie zależał raczej od trendów, które wyznaczone zostały pod koniec zeszłego tygodnia ze względu na bardzo małą ilość odczytów makroekonomicznych dzisiejszego dnia. Co więcej, dzisiejsze odczytu są mało znaczące, dlatego kluczowe dla głównych rynków będą wydarzenia z dalszej części tygodnia. 

Początek 2018 roku przyniósł spore ruchy na rynkach finansowych. EURUSD wyraźnie wzrastał atakując wiele lokalnych szczytów z 2017 roku. Niemniej, pomimo niesprzyjających danych, dolar zdołał nieco umocnić się na rynku, czemu sprzyjać może dalsza determinacja Fed do podwyżek stóp procentowych. Inwestorzy będą szukać odpowiedzi w inflacji z USA z tego tygodnia patrząc, czy w dalszym ciągu utrzymuje się ona na niskim poziomie, pomimo tego, iż płace w USA wciąż rosną zdecydowanie bardziej dynamicznie. 

09:30 UK - Indeks cen nieruchomości Halifax za grudzień. Rynek oczekuje wzrostu na poziomie 3,3% r/r oraz 0,2% m/m. Byłby to spadek dynamiki wzrostu wobec poprzednich danych na poziomie 3,9% r/r oraz 0,5%m/m. Odczyt może spowodować presję na funcie, w szczególności, iż po ostatnich doniesieniach widać presję spadkową na tej walucie. 

11:00 EMU - Sprzedaż detaliczna. W przypadku całej strefy euro są to raczej poboczne dane. Warto jednak obserwować te dane pod względem badania dalszej siły wzrostu gospodarczego w strefie euro. Rynek oczekuje wzrostu na poziomie 1,4% m/m oraz 2,2% r/r, co miałoby być wzrostem w porównaniu do poprzedniego odczytu, kiedy to sprzedaż spadła o 1,1% m/m. 

link do pliku

EURGBP porusza się w ostatnim czasie w konsolidacji. Która strona przejmie inicjatywę? Źródło: xStation5

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.