Skip to content

XTB TRADEBEAT

Kalendarz makro - dzisiaj uwaga skupiona na BoC

Podsumowanie:

  • Dzisiejsze posiedzenie BoC jest najważniejszym wydarzeniem dnia. Czy BoC będzie w stanie podnieść stopy już na początku przyszłego roku?
  • Raport ADP jest ostatnią wskazówką przed piątkowym raportem NFP
  • Zapasy DOE ważne dla rynku ropy

Dzisiejsze posiedzenie BoC może należeć do ciekawych, pomimo tego, że prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych jest bardzo małe. Uczestnicy rynku będą oczekiwali sugestii, co do ruchu w przyszłym roku, co będzie kluczowe dla zachowania się CADa. Co więcej, wczesnym popołudniem poznamy raport ADP, który będzie ostatnią wskazówką przed raportem rządowym z USA na koniec tego tygodnia. Dzisiaj ma dojść również do ogłoszenia progresu rozmów w sprawie negocjacji Brexitowych, dlatego funt również może należeć do zmiennych. Ropa jak zwykle otrzyma rządowe dane o zapasach z USA. 

14:15 USA - Raport ADP za listopad. Rynek pracy jest jedną z silniejszych stron amerykańskiej gospodarki. Po pewnych problemach z III kwartału, co było związane z pogodą w postaci dwóch dużych huraganów, sytuacja powróciła do normy. Niemniej, solidny wzrost zatrudnienia wcale nie przełożył się na wyższą presję płac. Sytuacja ta wciąż jest związana z niską produktywnością. Niemniej, inwestorzy powinni skupić się na płacach. Konsensus wskazuje na wzrost zatrudnienia na poziomie 185 tys. przy poprzednim odczycie 235 tys. 

16:00 Kanada - Decyzja BoC o stopach procentowych. Bank Kanady zaskoczył inwestorów w tym roku dokonując podwójnej podwyżki w III kwartale. Spekulowało się, że podwyżka będzie dotyczyć również końca tego roku, choć szanse w tym momencie są raczej małe. Bank już obniżył swoją komunikację w listopadzie, ale wydaje się, że podwyżka może być szykowana nawet na początek przyszłego roku. Rynek wskazuje już na ponad 70% prawdopodobieństwo od lutego przyszłego roku. 

16:30 USA - Zapasy ropy DOE. Ceny ropy były raczej stłumione w ostatnich godzinach. Raport API okazał spadek zapasów ropy o 5,48 mln brk, jednak silny wzrost zapasów benzyny oraz destylatów. Konsensus zakłada dzisiaj spadek o 3,4 mln brk, co w teorii w długim terminie powinno być pozytywne dla cen. 

link do pliku

USDCAD znajduje się w strefie wsparcia, które musi zostać przebite, aby można było myśleć o realizacji formacji podwójnego szczytu. Źródło: xStation5

 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.