Skip to content

XTB TRADEBEAT

Kalendarz makro: dwie publikacje ważne dla EURUSD

W ostatnich kilku godzinach historia związana z chińskimi planami wstrzymania zakupów amerykańskich obligacji zwróciła największą uwagę inwestorów. Sprostowanie tych pogłosek przez chiński rząd znowu przeniosło uwagę inwestorów na kalendarz makroekonomiczny, w którym dzisiaj możemy zobaczyć dwie ważne dla EURUSD publikacje. Po zamknięciu sesji w USA możliwa jest natomiast większa zmienność na parach z NZD ze względu na dane z tamtejszej gospodarki.

13:30 - minutki EBC: Przypomnijmy, że grudniowe posiedzenie EBC przyniosło nowe projekcje makroekonomiczne pokazujące, że Rada Prezesów będzie wyczekiwać na pożądaną inflację do 2020 roku. Każde niuanse kwestionujące to mogą przyciągnąć uwagę inwestorów i tym samym mieć wpływ na kurs wspólnej waluty. Niemniej EBC raczej będzie starać się nie zmieniać w najbliższym czasie nic w obecnych instrukcjach wyprzedzających.

14:30 - inflacja PPI w USA: W ostatnich godzinach widzieliśmy dość gwałtowny odwrót na dolarze związany z historią dotyczącą Chin. Aktualna sytuacja techniczna pary EURUSD pokazuje, że publikacje makroekonomiczne mogą być ważnym czynnikiem, gdzie kluczowym wydarzeniem będzie jutrzejszy odczyt inflacji konsumenckiej. Zanim jednak poznamy jutrzejsze CPI, dzisiaj światło dzienne ujrzą dane na temat inflacji producentów, która może wskazać kierunek dla jutrzejszej publikacji. Konsensus zakłada odczyty na poziomie 3% oraz 2,5% r/r odpowiednio dla PPI oraz bazowego PPI. Lepszy odczyt może pomóc EURUSD zejść poniżej 1.19.

22:45 - pozwolenia na budowę w Nowej Zelandii: NZD ma ostatnio dobry okres, zyskując znaczą przewagę nad słabym dolarem. W rezultacie para NZDUSD zyskała w ostatnim miesiącu 4 figury doprowadzając kurs w okolice ważnych oporów. Para może mieć problem z pokonaniem okolic 0,72 a więcej światła na sytuację tego waloru rzucić mogą dzisiejsze dane z USA oraz późnym wieczorem z Nowej Zelandii.

Wystąpienia bankierów:

  • 9:30 - Dudley z FED

link do pliku

 NZDUSD wydaje się być w impulsie wzrostowym, jednak do kontynuacji tej tendencji potrzebne będzie pokonanie oporu na 0,72. Źródło: xStation5

 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.