Skip to content

XTB TRADEBEAT

Kalendarz makro - ciekawy dzień dla EUR, USD i CAD

Podsumowanie:

  • Dane z Kanady mogą pomóc CAD odrobić wczorajsze spadki wywołane posiedzeniem BoC

  • Kolejny odczyt dotyczący amerykańskiego rynku pracy - wnioski o zasiłki dla bezrobotnych

  • Inwestorzy w Europie czekają na dane dotyczące PKB strefy Euro i przemowę prezesa EBC Mario Draghi’ego

Dziś w kalendarzu makroekonomicznym nie ma wiele publikacji, poznamy jednak kilka odczytów mogących wpłynąć na notowania USD, EUR czy osłabionego ostatnio CADa. Ponadto, informacje dotyczące trwających negocjacji w sprawie Brexitu i i duże napięcia w brytyjskim rządzie może doprowadzić do ruchów na parach powiązanych z GBP.

10:00 BST - Strefa Euro, drugi odczyt dotyczący PKB Eurolandu w trzecim kwartale. Konsensus rynkowy dla dynamiki wzrostu gospodarczego w ujęciu rocznym pozostaje na poziomie 2,5%, co jest wartością podobną do danych za drugi kwartał. To wydarzenie jednak zwykle nie skutkuje większą zmiennością na parach walutowych powiązanych z euro, więc reakcja rynku może być umiarkowana.

14:30 - USA, wnioski o zasiłki dla bezrobotnych za poprzedni tydzień. Kolejna wskazówka przed piątkowym raportem NFP dotyczącym rynku pracy. Wczorajszy raport ADP pokazał większy od oczekiwań przyrost miejsc pracy w sektorze prywatnym, co ucieszyło inwestorów. Solidny wzrost zatrudnienia idący w parze z małą ilością wniosków o zasiłek jest pozytywnym sygnałem dla USD, jednakże biorąc pod uwagę brak presji inflacyjnej, inwestorzy w raporcie NFP będą skupiać swoją uwagę przede wszystkim na wzroście wynagrodzeń.

14:30 - Kanada, pozwolenia na budowę za październik. Na wczorajszym posiedzeniu banku centralnego Kanady nie zasygnalizowano potrzeby szybkich podwyżek stóp procentowych, co osłabiło dolara kanadyjskiego. Wydźwięk komunikatu BoC został odebrany przez inwestorów jako gołębi. Możliwe, że lepsze dane z rynku nieruchomości zostaną potraktowane jako argument za zacieśnieniem polityki pieniężnej. Ponadto o godzinie 16 poznamy odczyt Ivey PMI śledzący bieżącą kondycję gospodarki. Oczekiwania dotyczące nowych pozwoleń na budowę wynoszą +1,5% m/m przy wcześniejszym odczycie na poziomie 3,8% m/m, a konsensus rynkowy dla Ivey PMI wynosi 63,8.

17:00 - Przemówienie Mario Draghi’ego podczas konferencji we Frankfurcie. Nowe komentarze szefa EBC dotyczący sytuacji gospodarczej w Europie oraz przyszłości polityki monetarnej mogą wpłynąć dziś na notowania euro.

link do pliku

 EURUSD w krótkoterminowym trendzie spadkowym. Najbliższe wsparcie może się znajdować w okolicy 1,1758. Source: xStation5

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.