Skip to content

XTB TRADEBEAT

Kalendarz makro: bankierzy centralni zdominują dzisiejszą sesję

Podsumowanie:

  • Czwartek obfituje w sporą ilość wypowiedzi bankierów centralnych
  • Minutes z ostatniego posiedzenia Riksbanku będzie opublikowane za kilka minut
  • Po południu poznamy ilość wniosków o zasiłek dla bezrobotnych oraz zapasy hurtowników z USA

Dzisiejszy dzień obfituje w ogromną ilość wypowiedzi ze strony bankierów centralnych, w szczególności ze strony Constancio z EBC oraz Jordana z SNB. Co więcej, za moment poznamy minutes Riksbanku z ostatniego posiedzenia na którym utrzymano stopy procentowe. Po południu poznamy mniej znaczące dane ze Stanów Zjednoczonych. 

09:30 - Minutes Riksbanku - zapisy rozmów bankierów centralnych z Riksbanku dotyczą posiedzenia z października, kiedy to stopy procentowe zostały utrzymane bez zmian.Bank przestał sygnalizować jakiekolwiek wskazanie, co do możliwych zmian stóp procentowych w przyszłości. Dzisiejsza publikacja raczej nie powinna wpłynąć znacząco na szwedzką koronę, ale mogą pojawić się jakieś wzmianki na temat ścieżki stóp procentowych, co z kolei mogłoby napędzić rajd na SEKu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że SEK stracił ostatnio wsparcie ze strony inwestorów, co w przypadku pozytywnego wydźwięku mogłoby spotkać się z próbą odrobienia strat. 

14:30 - Claimsy, 16:00 - Zapasy hurtowników z USA - oczywiście tygodniowa zmiana wniosków o zasiłek dla bezrobotnych nie będzie kluczowym czynnikiem dla rynków finansowych, ale jak zwykle może dać nam nieco więcej spojrzenia na rynek pracy. Z drugiej strony odczyt zapasów hurtowników może dać nieco więcej wiedzy dla inwestujących w amerykańskiego dolara. Będzie to finalny odczyt (dla września), co mogłoby wpłynąć na rewizję PKB za III kwartał tego roku. Powracając do wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, rynkowy konsensus wskazuje na 230 tys. w porównaniu do 229 tys. z poprzedniego miesiąca. Z kolei w przypadku zapasów hurtowników rynek oczekuje zmiany 0,3% m/m. 

Przemowy bankierów centralnych:

09:00 - Nouy z EBC

09:15 - Skingsley z Riskbanku

09:15 - Salmon z BoE

10:00 - Coeure z EBC

14:15 - Mersch z EBC

14:45 - Constancio z EBC

16:00 - Villeroy z EBC

17:30 - Jordan z SNB

19:00 - Weidmann z EBC

19:20 - Lautenchlaeger z EBC

link do pliku

EURSEK powraca z ważnego oporu umiejscowionego w okolicach 9.80, ale odnalazł wsparcie przy 9.72. Minutes zadecyduje o dalszych losach pary. Źródło: xStation5

 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.