Skip to content

XTB TRADEBEAT

Kalendarz makro - Banki centralne zdominują tydzień

Podsumowanie::

  • Poniedziałek jak zwykle przynosi bardzo ograniczony dzień pod względem wydarzeń makroekonomicznych
  • JOLTS-y z USA najważniejszym odczytem dzisiaj
  • USD oraz GBP narażone wobec danych bieżącego tygodnia

Jak co poniedziałek, kalendarz jest mocno ograniczony, co pozwoli na względne utrzymanie bieżących trendów na rynkach finansowych, o ile nie dojdzie do pojawienia się jakichś niezapowiedzianych wydarzeń. JOLTS-y z USA będą dzisiaj kluczowym odczytem dnia. Przypomnijmy, że jest to jedna z ulubionych figur Janet Yellen, choć oczywiście w tym momencie jest to już kwestia do pominięcia, gdyż szefowa Fed ustępuje ze swojego stanowiska już w lutym. Niemniej, cały tydzień szykuje się naprawdę ciekawie, o czym pisaliśmy jeszcze pod koniec zeszłego tygodnia. 

16:00 USA - JOLTSy za listopad. Raport ten obrazuje ilość niezapełnionych i nowo otwartych miejsc pracy na koniec danego okresu. Raport zbiera również informację na temat planowania nowych zatrudnień, czy odejścia z pracy. Ostatni raport NFP pokazał wciąż silny rynek pracy, dlatego wzrost danej figury powinien być jedynie potwierdzeniem dobrej kondycji amerykańskiego rynku pracy. Rynek oczekuje jednak niewielkiego spadku do poziomu 6,03 mln z poziomu 6,093 mln. 

link do pliku

Funt jest oczywiście stosunkowo wysoko ze względu na wystarczający progres w negocjacjach, aby móc przejść do następnej fazy. Niemniej, bieżący tydzień powinien przynieść nieco ciekawszy obraz pod względem makroekonomicznym. z USA poznamy inflację CPI, natomiast z Wielkiej Brytanii będzie to CPI, raport z rynku pracy oraz raport o sprzedaży detalicznej. Źródło: xStation5

 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.