Skip to content

XTB TRADEBEAT

Jen oraz frank w odwrocie przy spokojnej sesji

Podsumowanie:

  • Aktywa safe haven w odwrocie podczas sesji azjatyckiej
  • Sekretarz Skarbu, Steve Mnuchin mówi o podatkach, przychodach
  • Japońskie firmy nie wierzą w osiągnięcie celu inflacyjnego przez BoJ

Za nami dosyć łagodna sesja azjatycka na rynku walutowym, na której obserwowaliśmy wyraźne cofnięcie się walut safe haven. Jen jest obecnie najsłabszą walutą w G10, natomiast szwajcarski frank jest obecnie minimalnie mocniejszy. W trakcie sesji azjatyckiej nie poznaliśmy żądnych ważniejszych odczytów makro, chociaż mieliśmy do czynienia z publikacją raportu Reutersa na temat oczekiwań japońskich firm. 

Badanie pokazuje, że aż 37% firm wskazuje na to, że BoJ będzie potrzebował więcej niż 3 lata na osiągnięcie celu inflacyjnego, natomiast 31% badanych wskazuje, że cel nie zostanie osiągnięty. Jest to znaczący wzrost negatywnych oczekiwań, co do trendów inflacyjnych w porównaniu do poprzedniego badania za październik. 

link do pliku

 Jen oraz frank są najgorzej zachowującymi się walutami dzisiejszego dnia. Źródło: xStation5

Warto również zwrócić uwagę na wczorajsze słowa Steve’a Mnuchina, Sekratarza Skarbu USA. Powiedział on, że chce większych dochodów klasy średniej w USA, wobec czego chce doprowadzić do większych ulg podatkowych w zbliżającej się reformie. Mnuchin chce również porozmawiać z Kongresem o zwiększeniu limitu zadłużenia. Limit ten musi zostać podniesiony z końcem września, jeśli USA mają uniknąć technicznego bankructwa. Najbliższe tygodnie mogą być kluczowe dla dolara, biorąc pod uwagę dużą dyskusję na temat polityki fiskalnej w USA. 

link do pliku

USDCHF odbija o ważnego wsparcia i może celować w okolice 0,9760 o ile dobre nastroje utrzymaja się na rynku. Źródło: xStation5

 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.