Skip to content

XTB TRADEBEAT

Jak radzi sobie Bitcoin Gold i jakie ma to znaczenie dla Bitcoina?

Streszczenie:

  • Szacowana cena Bitcoin Gold waha się od 0 do 2900 USD
  • Bitcoin (BTCUSD na platformie xStation5) kontynuuje marsz w górę po skutecznym teście wsparcia
  • Dash (DSHUSD) może znajdować się w punkcie zwrotnym

Bez cienia wątpliwości obecnie dobra forma Bitcoina wynikała głównie z popytu związanego z oczekiwanym podziałem. Posiadacze tradycyjnej wersji tej kryptowaluty mieli darmowo otrzymać nowo powstałego Bitcoin Golda. Co ciekawe, wartość nowej cyfrowej waluty nie jest dokładnie oszacowana. Należy pamiętać, że estymowana cena wpłynie na notowania klasycznego Bitcoina. 

Według coindesk.com większość obserwatorów rynku kryptowalut nie uważa, aby Bitcoin Gold (BTG) miałby konkurować z Bitcoinem oraz Bitcoin Cashem, podkreślając jego potencjalnie niską kapitalizację. To przekonanie jest podzielane na wielu giełdach - w przypadku Bitfinex BTG był już notowany przy 2900 USD, po czym nadeszła 96-procentowa korekta spychając jego cenę do zaledwie 97 USD. W środę jego notowania ustabilizowały się w okolicy 137 USD, nie mniej na rynku nie brakuje zleceń sprzedaży, które mogłyby ponownie wywrzeć presję na BTG. Warto mieć też na uwadze, że przynajmniej w krótkim terminie notowania tradycyjnego Bitcoina mogą być uzależnione od zmienności na Bitcoin Gold.

 link do pliku

 Bitcoin sukcesywnie, choć powoli, podchodzi w górę zbliżając się do strefy oporu rozlokowanej przy poziomie 5800 USD. W przypadku zniesienia tej bariery otworzy się droga na ruch w kierunku 6170 USD. Źródło: xStation5

link do pliku

 Dash (DSHUSD) znajduje się powyżej kluczowej strefy wsparcia. Źródło: xStation5

Dash z perspektywy analizy technicznej jest obecnie jedną z najciekawszych kryptowalut. Jego notowania wyłamały górne ograniczenie kanału spadkowego, aczkolwiek nie doszło potem do większego odbicia. W efekcie odpowiedź niedźwiedzi pchnęła notowania z powrotem w kierunku kluczowej strefy wsparcia. Jeśli jednak bykom uda się utrzymać powyżej tej bariery, wtedy wzrośnie prawdopodobieństwo ruchu w kierunku 350 USD.

Pozostałe wiadomości z świata kryptowalut:

  • Prezes banku centralnego Zjednoczonych Emiratów Arabskich skrytykował Bitcoina wskazując, że kryptowaluty ułatwiają pranie pieniędzy.

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.