Skip to content

XTB TRADEBEAT

Irak tnie mniej niż w postanowieniu

Ministerstwo ds. ropy z Iraku poinformowało, że w pierwszych dniach stycznia doszło do cięcia produkcji ropy na poziomie 160 tysięcy baryłek na dzień. Poziom cięcia jest zdecydowanie niższy niż w postanowieniu kartelu z dnia 30 listopada poprzedniego roku. Porozumienie mówiło o cięciu produkcji na poziomie 210 tysięcy baryłek na dzień.

Oczywiście brak cięcia może wynikać z oszukiwania ze strony autonomii Kurdów, chociaż Irak wskazał, że poziom 210 tysięcy cięcia będzie osiągnięty przed końcem stycznia. 

Ropa naftowa lekko odbija po pojawieniu się tej informacji, ale w tym momencie po raz drugi przymierza się do przetestowania wzrostowej linii trendu, a następnie strefy popytowej związanej z poziomem 51,5 USD za baryłkę. 

link do pliku

 Ropa naftowa przymierza się do dalszych spadków. Źródło: xStation5

 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.