Skip to content

XTB TRADEBEAT

Goldman Sachs prognozuje wzrost cen Bitcoina powyżej 8000 USD

Streszczenia:

  • Goldman Sachs spodziewa się, że cena Bitcoina sięgnie 8000 USD bazując na teorii fal Elliotta
  • Bitcoin (BTCUSD na xStation5) cofa się poniżej strefy wsparcia, niemniej odbicie wciąż jest możliwe
  • Bank centralny Indii (RBI) wydaje ważne oświadczenie w kwestii kryptowalut

Rajd na Bitcoinie spowolnił na początku tego tygodnia po tym jak nie udało się mu osiągnąć poziomu 8000 USD. W efekcie doszło nawet do wyrysowania się podażowej świecy, niemniej Goldman Sachs spodziewa się dalszych wzrostów. Amerykański bank inwestycyjny opierając się na analizie technicznej Bitcoina zakłada, że w niedługim czasie dojdzie do złamania uprzednio wspomnianej bariery 8000 USD. Goldman Sachs w swojej analizie korzystał z teorii fal Elliotta, co zobrazowane jest na poniższym wykresie.

link do pliku

 Goldman Sachs bazując na teorii fal Elliotta spodziewa się, że ceny Bitcoina przebiją 8000 USD. Źródło: Businessinsider

W notce do swoich klientów Goldman Sachs napisał, że notowania Bitcoina przebiły cel w postaci 6.044 USD wyznaczony w czerwcu. Teraz celem minimum dla trzeciej z pięciu fal jest złamanie poziomu 7.941 USD. Po przebiciu tej bariery można spodziewać się konsolidacji.

link do pliku

 Notowaniom Bitcoina nie udało się utrzymać powyżej górnego ograniczenia kanału wzrostowego, który teraz może służyć za opór. Źródło: xStation5

Wczoraj wskazywaliśmy na możliwość wyrysowania się gwiazdy wieczornej, do czego faktycznie doszło na interwale D1. Teraz jako opór powinien służyć górne ograniczenie kanału wzrostowego. Z drugiej strony zniesienie tej bariery w połączeniu z wcześniej wspomnianym sygnałem przedstawionym przez Goldman Sachs mogłoby zaowocować ruchem ponad 8000 USD. Podsumowując, test strefy wyznaczonej przez pomarańczowe zakreślenie na powyższym wykresie powinien zadecydować o najbliższych perspektywach dla tej kryptowaluty.

Indyjski bank centralny wydał oświadczenie, w którym sygnalizuje, że kryptowaluty takie jak Bitcoin nie powinny być legalne w kraju, gdyż sam Bank nie zamierza z nich korzystać do realizacji płatności oraz rozliczeń. Z drugiej trony RBI podkreśliło duży potencjał tkwiący w technologii blockchain, która jest wykorzystywana przez indyjskie władze monetarne do międzynarodowych transakcji.

Pozostałe wiadomości ze świata kryptowalut:

  • Władze Nepalu aresztowały dwóch twórców giełdy Bitsewa
  • Japońskie Kazuno City stara się zachęcić firmy związane z branżą kryptowalut do korzystania z jej energii odnawialnej. Jedna ze spółek ogłosiła już otwarcie kopalni w całości napędzanej przez czystą energię.

 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.