Skip to content

XTB TRADEBEAT

GBP zyskuje po nowych wieściach o Brexicie, Bitcoin powyżej 10000 USD

Podsumowanie:

  • Wielka Brytania miała uznać żądania UE w sprawie negocjacji Brexitowych
  • Komitet ds. Budżetu w Senacie posuwa się w pracach nad planem reformy podatkowej, co wspiera dolara oraz amerykańskie akcje
  • Bitcoin (BTCUSD na xStation) powyżej 10 tys. USD

Późnym popołudniem wczorajszego dnia można było zaobserwować silnie rosnącego funta po wcześniejszym bardzo silnym spadku, który był związany z negocjacjami w sprawie Brexitu. Na początku funt zyskiwał po pojawieniu się informacji o tym, że Wielka Brytania zgodziła się na zapłacenie oczekiwanej kwoty przez UE, ale później waluta wyraźnie straciła po zdementowaniu pogłosek przez brytyjski rząd. Niemniej, źródła z UE wskazują na to, że władze brytyjskie zgodziły zapłacić się większość kwoty oczekiwanej przez Unię Europejską w negocjacjach. Według brytyjskiej prasy, kwota ma opiewać na mniej więcej 50 mld EUR, ale w dalszym ciągu nie mamy do czynienia z finalnym porozumieniem. Taki ruch ze strony obu stron mógłby doprowadzić do przyśpieszenia negocjacji, w szczególności, że na 4 grudnia wyznaczone zostało spotkanie w UE, gdzie państwa mają głosować nad tym, czy kontynuować negocjację. W rezultacie GBPUSD wzrósł z okolic poziomu 1,3220 do poziomu 1,3390. Impet wzrostowy jest obecnie zachowany, chociaż para opiera się przed oporem na poziomie 1,3400. O ile ten poziom zostanie pokonany, kolejnym celem mógłby być poziom 1,3460. 

link do pliku

GBPUSD utrzymuje się w trendzie wzrostowym. Źródło: xStation5

Dodatkowo obserwowaliśmy wczoraj siłę ze strony dolara oraz amerykańskich akcji, ze względu na dalszy etap prac komisji senackiej nad planem reformy ustawy podatkowej. Wobec postępu prac, głosowanie nad przyjęciem planu odbędzie się prawdopodobnie jutro. Republikanie posiadają jedynie minimalną większość, dlatego wyniki głosowania nie są do końca pewne. Senacka Komisja ds. budżetu przegłosowała plan stosunkiem głosów 12-11. Wcześniej w tym miesiącu plan został przegłosowany w niższej izbie i po ewentualnym udanym głosowaniu w Senacie, musi nastąpić połączenie obu planów, przed ostatecznym podpisaniem ustawy przez Donalda Trumpa. S&P 500 zyskał wczoraj wraz z DJIA po 1%, natomiast Nasdaq wzrósł o 0,5%. 

link do pliku

S&P 500 zyskał znacząco podczas wczorajszej sesji. W tym momencie rynek może zmierzać do poziomu 2650 punktów. Źródło: xStation5

Kolejną ciekawą historią minionych godzin jest  wzrost Bitcoina powyżej 10 tys. USD i zmierzający do osiągnięcia nowego poziomu 11 tys. USD. 

link do pliku

Zmienność na Bitcoinie wcale nie spowalnia. Źródło: xStation5

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.