Skip to content

XTB TRADEBEAT

Funt w natarciu, giełdy wciąż bez wyraźnego trendu

Inflacja CPI w ujęciu rocznym w Wielkiej Brytanii pozostała bez zmian pomimo oczekiwania minimalnego spadku. Niemniej zaskoczenie przychodzi w postaci inflacji bazowej, która wypada lepiej od poprzedniego odczytu. Przy tym wszystkim jednak inflacja producencka wypada gorzej, co nie jest w zasadzie fatalnym zestawieniem raportu inflacyjnego. Funt zyskuje po odczycie. 

Podążając za wczorajszymi wzrostami na Wall Street, większość azjatyckich rynków podążyła wskazanymi trendami, choć wyjątek stanowiła Japonia, co mogło być związane z umacniającym się jenem. Pomimo ogólnie pozytywnego wydźwięku płynącego z Azji, europejskie rynki rozpoczynają słabo dzisiejszą sesję, co również przekłada się na spadki kontraktów na Wall Street. 

Zmienność cenowa na Bitcoinie była ostatnio ograniczona, chociaż zauważono próbę wybicia z ostatniego trendu spadkowego. Niemniej, podczas dzisiejszej sesji obserwujemy raczej osłabienie się potencjału wzrostowego wraz z wybiciem krótkoterminowego wzrostowego kanału trendowego dołem. Może okazać się, że ostatnie wybicie trendu spadkowego było fałszywe i Bitcoin ponownie wróci do okolic 7600 USD, gdzie znajduje się kluczowa strefa wsparcia.

Donald Trump swoją przemową mógł wczoraj wspomóc amerykańską giełdę, jednak prawdopodobnie nie pomógł amerykańskiej walucie. Przyznał on po raz pierwszy, że obniżka podatków prawdopodobnie doprowadzi do zwiększenia się deficytu, co nie jest zbyt pozytywnie dla niektórych uczestników rynku. Plan zakłada budżet na poziomie 4,4 bilionów dolarów, z czego 200 mld ma być przeznaczonych na infrastrukturę, natomiast ponad 23 mld skierowane są na ochronę granic oraz sprawy związane z imigracją. Kwota 716 mld dolarów przeznaczone są na rzeczy związane z militariami i obronnością kraju.

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.