Skip to content

XTB TRADEBEAT

Funt traci w związku zawirowaniem sądowym

Lokalne rządy ze Szkocji oraz Walii będą mogły interweniować w trakcie apelacji w Sądzie Najwyższym, która związana jest z ostatnią decyzją na temat tego, że brytyjski parlament będzie musiał przegłosować ustawę w której zezwoli rządowi na rozpoczęcie procesu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Na początku tego miesiąca Sąd Najwyższy zdecydował właśnie o tym, że rząd Theresy May nie jest uprawniony do samodzielnego rozpoczęcia procesu wyjścia z Wielkiej Brytanii. Rząd złożył apelację do sądu najwyższego i wszystko rozstrzygnie się na nowo na początku grudnia. 

Do uczestnictwa w apelacji zostały zaproszone przedstawicielstwa ze szkockiego oraz walijskiego rządu. Warto zwrócić uwagę, że w tych częściach Wielkiej Brytanii panuje oddzielne prawo, wobec czego przedstawicielstwa będą mogły zająć swoje stanowiska wobec panującego u nich prawa. 

Apelacja ze strony rządu będzie miała miejsce od 5 do 8 grudnia przez 11 sędziami. Wcześniej decyzja w pierwszym trybie została podjęta przez 3 starszych sędziów. W tym momencie przedstawicielstwa chcą wskazać, że stanowisko parlamentu musi być respektowane przez brytyjski rząd. 

Okazuje się, że nie jest to pozytywna informacja dla brytyjskiego funta, ale zmienność na tej walucie jest ograniczona. Po pojawieniu się informacji na rynku GBPUSD odrobił ok. 30 pipsów. 

link do pliku

 

 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.