Skip to content

XTB TRADEBEAT

EURUSD zyskuje po danych, Brent dociera do poziomu $70

Dzisiejszy dzień na rynkach był okazał się całkiem ciekawy pod kątem publikacji makroekonomicznych. Protokół z grudniowego posiedzenia EBC okazał się bardziej jastrzębi niż oczekiwali inwestorzy co dało podstawy do umocnienia się euro. Z kolei odczyt inflacji PPI w USA wypadł poniżej oczekiwań osłabiając dolara i dodatkowo wspierając wzrost kursu EURUSD. Główne indeksy z Wall Street notują umiarkowane wzrosty. Ceny złota dzięki słabości dolara docierają do poziomu $1322 za uncję.

Pomimo, że wczorajszy raport DOE pokazał kolejny spadek zapasów ropy ceny surowca zanotowały w środę lekki spadek. Jednak w trakcie dzisiejszego handlu byliśmy świadkami kolejnego silnego wzrostu cen, które nie tylko były wyższe od tygodniowego szczytu przy $69,36, ale przebiły się powyżej poziomu $70 za baryłkę.

Wczorajsza sesja na Wall Street zakończyła się nieznacznymi spadkami głównych indeksów. Jest to druga po wczorajszej sesja, która pokazała, że tempo wzrostów na amerykańskich parkietach wyraźnie zwalnia. Przełożyło się to na mieszane nastroje na azjatyckich giełdach.

W ostatnim czasie zwolennicy kryptowalut skupiają się na doniesieniach z Korei Południowej po ich udziale w obecnej korekcie. W konsekwencji cena Bitcoina spadła o blisko $4000 od ostatniego szczytu przy poziomie $17000.

Po wczorajszych spadkach na europejskich parkietach spowodowanych wzrostem rentowności na globalnych rynkach obligacji i słabszej sesji na Wall Street sesja azjatycka miała mieszany wydźwięk. Części chińskich indeksów udało się wypracować umiarkowane wzrosty, jednak na giełdach w Japonii i Australii dominował kolor czerwony.

 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.