Skip to content

XTB TRADEBEAT

Dolar zyskuje przed startem konferencji Trumpa

Po godzinie 17 ma rozpocząć się konferencja prasowa prezydenta-elekta Donalda Trumpa. Jest to prawdopodobnie najważniejsze wydarzenie dnia, jak nie tygodnia, gdyż rynki spodziewają się, że padną na niej ważne deklaracje dotyczące planów nowej amerykańskiej administracji na najbliższe kilka miesięcy. 

 Po godzinie 16 widzimy, że dużej aprecjacji uległ amerykański dolar. USD wyraźnie zyskuje w niemal wszystkich sowich głównych parach walutowych. EURUSD zszedł poniżej poziomu 1,05, USDJPY Wzrósł powyżej 116,70, a GBPUSD cofnął się w okolice 1,20.

link do pliku

EURUSD zszedł poniżej ważnego wsparcia wypadającego przy poziomie 1,05. Źródło: xStation 5
link do pliku

 USDJPY przebił się przez barierę 116 i powoli zbliża się do zasięgu poprzedniej korekty, która wypada powyżej poziomu 117,50. Źródło: xStation 5

 Oprócz kwestii związanych z ingerencją rosyjskich służb w kampanię prezydencką w USA, kwestie stosunków handlowych, czy też rozdziału biznesu Trumpa od interesu Stanów Zjednoczonych, najważniejszym tematem konferencji może okazać się kwestia budżetu na kolejny rok fiskalny. Dla rynków bardzo ważne będzie to, czy Trump w ogóle planuje przedłożyć projekt budżetu na 2018 rok. Jest to możliwe, gdyż Republikanie mają przewagę zarówno w Kongresie, jak i w Senacie. Takie posunięcie mogłoby umożliwić wdrożenie części reform fiskalnych już od października, czyli kiedy rozpoczyna się nowy rok obrotowy w USA. Jeśli faktycznie do tego by doszło, były to pozytywny sygnał dla USD oraz Wall Street.

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.