Skip to content

XTB TRADEBEAT

Dolar minimalnie słabszy przed świętami

Dolar amerykański był dzisiaj minimalnie słabszy, głównie wobec euro, czy jena, a nawet wyraźnie mocniejszego złotego, co było związane z realizacją zysków oraz wychodzeniem z pozycji przez inwestorów przed świętami. Podobny płaski handel może mieć miejsce również jutrzejszego dnia.

Dolar był słabszy pomimo bardzo dobrych danych ze Stanów Zjednoczonych. Całkiem pozytywnie wypadły dane na temat nastrojów konsumentów, chociaż głównie powinniśmy patrzeć na sprzedaż istniejących nieruchomości, która wyraźnie poprawiła się za poprzedni miesiąc i wskazuje na dosyć dobrą kontrybucję ze strony rynku nieruchomości do wzrostu gospodarczego. Dolar może jednak mieć przed sobą bardzo dobrą passę, ze względu na pomysłu dotyczące podatków granicznych ze strony administracji Trumpa. 

Po południu ożywiły się notowania AUDUSD. Para w ostatnich kwadransach zaliczyła mocniejszy ruch w dół. Tak duże wahnięcie jest efektem informacji wskazującej, że chińskie władze mogą zaakceptować niższy cel dla wzrostu PKB w przyszłym roku - mówi się, że może być to nawet mniej niż 6,5%.

Ropa była dzisiaj nieco słabsza, co związane było w dalszym ciągu mocniejszym dolarem, ale również negatywnymi czynnikami z bieżącego tygodnia. Warto zapoznać się z projekcjami dotyczącymi ropy na przyszły rok. 

W przypadku GBPUSD obserwujemy dziś od rana sporą zmienność. Jeszcze wczoraj popołudniu doszło do wybicia wsparcia wypadającego przy 1,2316 - pozwoliło to na zdecydowane przyspieszenie spadków. Dziś natomiast podaż próbuje sforsować poziom 1,2247 - pozytywna rewizja danych o wzroście  PKB za III kwartał pomogła parze na chwilowe odbicie od tej bariery. Teraz jednak niedźwiedzie ponownie starają się doprowadzić do re-testu wsparcia.

W poniedziałek nie będziemy mieli do czynienia z żadnymi odczytami ze względu na praktycznie brak sesji na świecie, choć wyjątkiem jest oczywiście Japonia. Dla Państwa wracamy oczywiście we wtorek. 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.