Skip to content

XTB TRADEBEAT

DAX30: rynki budzą się po świętach Bożego Narodzenia

Podsumowanie:

  • Lepsze nastroje na giełdach po przerwie świątecznej
  • DAX (DE30 na xStation5) atakuje górne ograniczenie konsolidacji
  • Infineon Technologies (IFX.DE) jest najgorzej radzącą sobie spółką w indeksie DAX tego poranka

Inwestorzy na całym świecie powracają do handlu po świętach Bożego Narodzenia. Giełdy w Azji zamknęły się dość mieszanie, gdzie Chiny i Japonia odnotowały umiarkowane wzrosty. Europejska sesja zaczyna się natomiast od pozytywnych nastrojów, gdzie indeksy wypracowały nieco wyższe otwarcie. W kalendarzu makroekonomicznym nie mamy zbyt wielu zaplanowanych publikacji, a wskaźnik nastrojów konsumentów w USA oraz zapasy wg. API będą tymi najważniejszymi.

link do pliku

 DAX30 kieruje się w stronę górnego ograniczenia konsolidacji. Źródło: xStation5

DAX(DE30) pozostaje w konsolidacji pomiędzy 12,900 a 13,200 pkt. Obecna sytuacja może bardziej wspierać stronę popytową, gdzie zachowanie ceny sugeruje próbę retestu górnego ograniczenia wspomnianej konsolidacji. W przypadku przebicia tych oporów kolejnym celem będzie 13,330 pkt, czyli poziom, który zatrzymał wzrosty przed świętami. Nieudana próba wyłamania poziomu 13,200 może zakończyć się utworzeniem się formacji głowy i ramion. Silniejsze spadki może zwiastować także przebicie lokalnego dołka w okolicy 13,000 pkt.

Sesja azjatycka kończy się mieszanie. Japoński Nikkei (JAP225) zamyka się nieco wyżej, podczas gdy australijski S&P500/ASX200 (AUS200) pozostaje w okolicy poziomu otwarcia. Chiny również wykazały niewielką zmienność, gdzie przedsiębiorstwa przemysłowe zgodnie z raportem odnotowały w listopadzie mniejsze przychody. Otwarcie europejskiej sesji przyniosło za to nieco lepsze nastroje. Wszystkie główne indeksy na starym kontynencie jak na razie są na plusie. Ze względu na małą ilość wydarzeń makroekonomicznych może spodziewać się raczej spokojnej sesji.

link do pliku

 Infineon Technologies (IFX.DE) pozostaje w tyle za pozostałymi spółkami. Źródło: Bloomberg

Wiadomości ze spółek

Infineon Technologies (IFX.DE) jest najgorzej radzącą sobie spółka w trakcie poranka. Wynikać może to z gorszych prognoz na zamówienia telefonów iPhone X. Analitycy pozostają przy stanowisku, że po okresie świątecznym popyt może znaczącą zmniejszyć się. Większość dostawców iPhone’a, w tym Infineon, pozostaje pod presją, co skutkuje spadkiem cen akcji tych spółek. Po pierwszej godzinie handlu spółka traciła 0,93%.

 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.