Skip to content

XTB TRADEBEAT

Davis (UK) nt. negocjacji ws. Brexitu

Właśnie poznaliśmy wypowiedź Davida Daviesa, który jest odpowiedzialny w rządzie Theresy May za negocjacje ws. Brexitu z Unią Europejską. Poniżej prezentujemy jego najistotniejsze komentarze:

  • plan strategi dotyczący Brexitu zostanie opublikowany tak szybko, jak to będzie możliwe, jednakże publikacja na pewno nie będzie miała miejsca w styczniu;
  • brytyjski rząd liczy na spokojny i uporządkowany proces wychodzenia z UE;
  • oficjalne negocjacje powinny potrwać około 18 miesięcy;
  • Londyn liczy na zachowanie jak największego dostępu do rynku europejskiego;

Wypowiedź Dviesa może potwierdzać, że Londyn będzie chciał opóźnić wszczęcie procedur zapisanych w Artykule 50. Traktatu Lizbońskiego. Wcześniej już na to wskazywał Philip Hammond, który jest brytyjskim ministrem finansów. Do tej pory Theresa May jasno sygnalizowała, że oficjalne negocjacje rozpoczną się pod koniec marca 2017 roku.

 Funt po południu radzi sobie całkiem nieźle  - GBPUSD odbił powyżej poziomu 1,27, choć duża w tym zasługa nieco słabszego dziś dolara z uwagi na wieczorne posiedzenie FED. Wcześniej poznaliśmy mieszane dane z brytyjskiego rynku pracy.

link do pliku

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.