Skip to content

XTB TRADEBEAT

Dalsza wyprzedaż funta przez sądowe plotki

Funt brytyjski jest w dalszym ciągu wyprzedawany nawet pomimo mocnych danych na temat produkcji przemysłowej, choć oczywiście dane na temat bilansu były raczej rozczarowaniem biorąc pod uwagę silny deficyt zarówno handlowy jak i rachunku bieżącego. 

Funt dostał negatywne informacje ze strony plotek na temat decyzji Sądu Najwyższego w Wielkiej Brytanii w sprawie Artykułu 50. Guardian informuje, że większość sędziów prawdopodobnie będzie za podtrzymaniem decyzji na temat tego, że parlament ma wydać zgodę na uruchomienie Artykułu 50 przez rząd. 

Artykuł z Guardiana mówi o tym, że ministrowie z rządu May są raczej pewni, iż Sąd Najwyższy utrzyma swoją wcześniejszą decyzję. Z jednej strony taka decyzja jest teoretycznie dobra dla funta, gdyż rząd będzie miał wtedy większy wpływ na negocjacje w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Z drugiej strony powoduje to dalszą niepewność, co do samego procesu. 

Patrząc na funta widać, że niewiele brakuje, aby waluta w stosunku do dolara była ponownie najtańsza od lat. Wiele banków w dalszym ciągu wskazuje, że GBPUSD będzie tańszy niż 1,20. 

link do pliku

 GBPUSD kontynuuje swoją negatywną passę. Źródło: xStation5

 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.