Skip to content

XTB TRADEBEAT

Co w sesji nocnej? - API, PMI z Chin i Australii

Przed nami jeszcze o godzinie 20:00 publikacja minutes FOMC, jednakże kolejne godziny również nie powinny być nudne na rynku. Przed północą poznamy raport API nt. zapasów w USA, natomiast w trakcie sesji nocnej poznamy odczyt AIG PMI dla australijskiego sektora usługowego, a także analogiczny indeks Caixin PMI z Chin. Warto też zwrócić uwagę na wyniki aukcji 10-letnich obligacji w Japonii, których rentowności BoJ stara się utrzymać w okolicy poziomu 0%.

Z uwagi, że poniedziałek był dniem wolnym w Stanach Zjednoczonych publikacja raportu API nt. szacowanej zmiany zapasów ropy została wyjątkowo przesunięta na środę. Zatem te dane poznamy już dziś o godzinie 22:30. Więcej o perspektywach dla rynku ropy piszemy tutaj.

link do pliku

W ostatnich tygodniach wskazania API nie pokrywały się z danymi DoE. Źródło: Bloomberg, XTB

23:30 - Australia, AIG PMI dla sektora usług za grudzień. Poprzednio odnotowano wynik na poziomie 51,1 pkt. Lepszy odczyt powinien pomóc pchnąć AUDUSD bliżej poziomu 0,73, niemniej jednak równie istotne, jak nie ważniejsze, dla dolara australijskiego będą dane z Chin.

2:45 - Chiny, Caixin PMI dla sektora usług za grudzień. Konsensus zakłada podejście z 53,1 pkt. do 53,3 pkt. Odczyty z chińskiej gospodarki za grudzień jak na razie kształtowały się względnie dobrze, więc i tym razem trudno oczekiwać jakiego załamania. Indeks Caixin różni się od wskaźników opublikowanych w niedzieli, tym, że jest on konstruowany na bazie ankiet rozsyłanych do małych i średnich firm, głównie należących do sektora prywatnego. 

4:45 - Japonia, o tej porze powinniśmy poznać wyniki aukcji 10-letnich japońskich obligacji. BoJ stara się utrzymywać dochodowości papierów na poziomie zbliżonym do 0%, co przy rosnących rentownościach zagranicznych obligacji doprowadziło do sporej deprecjacji JPY.

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.