Skip to content

XTB TRADEBEAT

Co przed nami: dane z Nowej Zelandii, Chin i raport RBA

W ciągu najbliższych kilku godzin powinniśmy poznać oficjalny projekt reformy podatkowej Senatu, choć duża część z jego zapisów jest już znana z doniesień prasowych. Ponadto czekają nas odczyty z Nowej Zelandii oraz Chin. Natomiast w Australii tamtejszy bank centralny zaprezentuje raport nt. polityki monetarnej.

22:45 - Nowa Zelandia, dane o sprzedaży detalicznej z użyciem kart płatniczych. Dolar nowozelandzki został wczoraj wsparty nowymi projekcjami RBNZ, choć należy pamiętać, że zdaniem Banku perspektywa podwyżek stóp jest wciąż odległa (II kwartał 2019 roku). Niemniej NZDUSD wciąż znajduje się poniżej zniesieniem 78,6% (0,6977) ostatniej fali wzrostowej. W takim układzie wciąż nie można wykluczyć powrotu w kierunku poziomu 0,6819. Konsensus dla dzisiejszego odczytu za październik zakłada wzrost z 0,1% m/m do 0,6% m/m.

link do pliku

 NZDUSD odbił od wielomiesięcznych dołków, ale byki wciąż nie są na tyle silne, aby wybić opór w postaci zniesienia 78,6% ostatniej dużej fali wzrostowej. Źródło: xStation5

1:30 - Australia, raport RBA nt polityki monetarnej. W tym tygodniu odbyło się posiedzenie australijskiego banku centralnego, a jutro w nocy poznamy szczegółowy raport, w którym RBA przedstawi swój pogląd na politykę monetarną. Głównymi atutami tamtejszej gospodarki jest mocny rynek pracy, aczkolwiek wciąż nie widać większej presji płacowej mogącej zachęcić Bank do szybszych podwyżek stóp. Tymczasem AUDUSD wciąż pozostaje blisko strefy wsparcia wyznaczonej przez poziom 0,7633. Jak na razie mamy do czynienia z trendem bocznym, jeśli jednak miałoby dojść do większego odbicia, to wtedy pierwszym oporem powinno być górne ograniczenie kanału spadkowego oraz zniesienie 50% ostatniej dużej fali wzrostowej. 

link do pliku

 AUDUSD znajduje się nad ważną strefą popytową, ewentualne zapędy byków powinny być hamowane przy górnym ograniczeniu kanału oraz zniesieniu 50% ostatniej dużej fali wzrostowej. Źródło: xStation5

Chiny, dane o nowych pożyczkach oraz wzroście podaży pieniądza M2. Za nami już Kongres Komunistycznej Partii Chin, więc wydaje się, że teraz Pekin może być bardziej skłonny do studzenia nadmiernej stymulacji prowadzącej do nadmiernego zadłużenia chińskich przedsiębiorstw i rajdu cen mieszkań w największych aglomeracjach. Najnowsze dane mają pokazać znaczący spadek nowych kredytów - z 1,27 bln CNY do 770 mld CNY. Choć studzenie akcji kredytowej w dłuższej perspektywie powinno pomóc w stabilności rynku, to większy spadek nowych kredytów może wzbudzić pewien niepokój na rynkach akcyjnych.

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.