Skip to content

XTB TRADEBEAT

Co może spowodować wzrost Bitcoina?

Podsumowanie:

  • Danny Masters, szef CoinShares przedstawił swoje uwagi na temat tego, co musi się stać, aby Bitcoin ponownie zaczął rosnąć
  • Korea Południowa prawdopodobnie poluzuje swoje regulacje dotyczące kryptowalut
  • Bank centralny Chile chce zwiększyć regulacje na rynku kryptowalut, aby czuwać nad ryzykiem związanym z tym rynkiem

Kiedy Bitcoin notował coraz to nowsze historyczne szczyty w grudniu, wszyscy oczekiwali, że rajd ten będzie kontynuowany. Jednakże rzeczywistość uległa brutalnej zmianie od tamtego czasu i w rezultacie najważniejsza kryptowaluta na świecie nie może wybić się powyżej 10000 USD. Obecnie często Bitcoin notowany jest ponad 2 razy niżej niż grudniowe szczyty. Niektórzy ludzie już ogłosili, że Bitcoin jest globalnym oszystwem (prawdopodobnie ci, którzy stracili w ostatnim czasie majątek handlując kryptowalutą), choć z drugiej strony jej jeszcze sporo ludzi, którzy wierzy, że jest to dopiero początek prawdziwego umocnienia Bitcoina. Danny Masters, szef platformy CoinShares twierdzi, że Bitcoin zacznie jeszcze umacniać się w tym roku, osiągając minimum ostatnie historyczne szczyty. Niemniej, biorąc pod uwagę to jak ceny zachowują się już kolejny miesiąc z rzędu, niektórzy zastanawiają się co musiałoby się stać, aby Bitcoin ponownie zaczął rosnąć. Masters podaje następujące czynniki:

  • struktura kryptowalut musi być wciąż budowana
  • należy budować rozwiązania bezpieczeństwa
  • więcej pracy wokół ICO, aby dać inwestorom pewność, że nie jest to oszustwo

link do pliku

Pomimo względnie zachęcających uwagach, Bitcoin nie doświadczył większego ruchu wzrostowego. Co więcej, mamy realizację scenariusza o którym pisaliśmy wczoraj w postaci przecięcia wolnej średniej przez szybką od góry, co jest sygnałem kontynuacji spadku. Źródło: xStation5

Korea Południowa prawdopodobnie poluzuje regulacje dotyczące rynku kryptowalut

Ostatnie wieści płynące z Korei Południowej są bardzo zachęcające dla inwestorów. Plotki mówią o tym, że regulator ma zdecydować się na lekkie poluźnienie wcześniej wprowadzonych regulacji i zacząć klasyfikować kryptowaluty jako finansowe aktywa. Wcześniej Korea Południowa klasyfikowała kryptowaluty jako niefinansowe aktywa. Wcześniej na szczycie G20, regulator koreański wskazał, że jest to kwestia czasu od kiedy kryptowaluty będą traktowane jako aktywa finansowe i dalej pozostają kwestie dalszych regulacji. Nie jest to przełom, ale pewien krok, który może doprowadzić do popularyzacji kryptowalut. 

link do pliku

Litecoin wpada w konsolidacje pomiędzy dwoma ważnymi poziomami 145 USD oraz 130 USD. Źródło: xStation5

Bank Centralny Chile chce większej regulacji kryptowalut celem monitorowania ryzyka

Kryptowaluty w Chile nie są obecnie postrzegane ani jako pieniądze, ani jako instrumenty finansowe. W państwie nie ma również prawa, które zapobiegałyby używania kryptowalut jako środka płatniczego. Z drugiej strony bank centralny chce zwiększenia regulacji, aby móc nadzorować ryzyko związane z kryptowalutami. Regulacje miałyby na celu nie tylko możliwość monitorowania ryzyka, ale również przeciwdziałać praniu brudnych pieniędzy, czy finansowaniu terrorystów. 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.