Skip to content

XTB TRADEBEAT

Carney (BOE) zdecyduje czy pozostanie na stanowisku?

Według doniesień w brytyjskiej prasie, prezes BOE, Carney może w tym tygodniu zdecydować o opuszczeniu lub pozostaniu na stanowisku prezesa Banku Anglii. Prezes ma możliwość opuszczenia stanowiska po 5 latach, zamiast odsłużenia pełnych 8 lat jako prezes BOE. W kontrakcie Carneya zawarta jest taka klauzula, a jako że objął stanowisko w czerwcu 2013 roku, taka możliwość pojawiła się obecnie.

Informacje o tym, że Carney opublikuje swoją decyzję w tym tygodniu pojawiły się zarówno w The Telegraph jak i w Times. Według doniesień, Carney przedłuży swoją kadencję i powróci do Kanady dopiero w 2018 roku. Na razie GBP nie reaguje panicznie na te doniesienia. Więcej o GBP. W tym tygodniu decyzja Banku Anglii.

 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.