Skip to content

XTB TRADEBEAT

Carney (BoE) w brytyjskim parlamencie

W brytyjskim parlamencie swoje przemówienie rozpoczyna prezes Banku Anglii, Mark Carney. Jego wypowiedź ma dotyczyć stabilności sektora finansowego. Poniżej prezentujemy jego najważniejsze komentarze:

  • BoE ma za zadanie rozpoznawać ryzyka dla stabilności sektora finansowego;
  • Brexit zwiększa ryzyka nie tylko dla brytyjskiego, ale także dla globalnego sektora finansowego;
  • przejściowa umowa pomiędzy UK a UE wydaje się być dobrym posunięciem;
  • jeśli dostęp do rynku europejskiego będzie zagrożony może to budzić duże obawy o stabilność sektora finansowego oraz całej gospodarki;
  • to od rządu zależy, czy dostęp do rynku unijnego będzie zachowany;

Carney w dzisiejszym przesłuchaniu głównie odpowiada na pytania związane ze stabilnością sektora finansowego - raczej nie powinniśmy usłyszeć komentarzy bezpośrednio dotyczących polityki monetarnej. Niemniej jednak kwestie związane z działaniami BoE w odpowiedzi na Brexit również mogą okazać się ważne dla funta. Tym czasem GBPUSD nadal pozostaje pod presją spadkową - para powoli zbliża się do poziomu 1,20.

link do pliku

GBPUSD nadal pozostaje pod presją spadkową i powoli zbliża się do poziomu 1,20. Źródło: xStation 5

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.