Skip to content

XTB TRADEBEAT

Bitcoin zyskuje po oświadczeniach amerykańskich regulatorów

Podsumowanie:

  • Szefowie CFTC oraz SEC zeznają przed Senacką Komisją Bankową, wyrażając swój stosunek do kryptowalut
  • Największe banki w Australii wykluczają możliwość prohibicji transakcji związanych z kupnem kryptowalut
  • Wicepremier Singapuru nie widzi powodów do zakazu handlu kryptowalutami

Od naszej wczorajszej analizy rynku Bitcoina, cena kryptowaluty wzrosła dosyć istotnie z poziomu 5900 do niemal poziomu 8000 USD, pokonując tym samym krótkoterminowy opór na poziomie 7200 USD. Z technicznego punktu widzenia, pozostanie powyżej tego poziomu jest kluczowe dla zbudowania przynajmniej znaczącej korekty w ostatnim trendzie spadkowym, a być może nawet wybicia z tego trendu. Biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia taka sytuacja wydaje się być dosyć prawdopodobna. Szefowie CFTC oraz SEC byli przepytywani przez Senacką Komisję Bankową wczorajszego dnia. Ich uwagi dotyczące kryptowalut nie były negatywne dla rynku. 

Zacznijmy od Christophera Giancarlo, szefa SEC, który powiedział, iż należy darzyć szacunkiem nową generację i ich entuzjazm co do wirtualnych walut. Należy odpowiedzieć na kryptowaluty rozważnie i przemyślanie, a nie lekceważąco. Jako przykład tego, iż Bitcoin nie jest bezużytecznym wymysłem powiedział, że 66 milionów ton soi zostało zakupione przez Chiny od korporacji Dreyfus właśnie za pomocą transakcji blockchain. Podkreślił on, że Bitcoin jest obecnie używany w systemie transportowym oraz logistycznym w Stanach Zjednoczonych. 

link do pliku

Bitcoin może obecnie szykować się do budowania przynajmniej dłuższej korekty w trendzie spadkowym. Co ważne, Bitcoin wyrysował formację objęcia hossy oznaczoną niebieską strzałką na wykresie. Kupujący mogą celować w okolice 9350 USD, natomiast kluczowe dla odbicia jest pozostanie powyżej 7200 USD. Źródło: xStation5 

Australijskie banki nie zamierzają zakazać transkacji związanych z Bitcoinem

Według raportów Australijskiego ABC, największe banki w tym kraju (ANZ, NAB, Westpac oraz CBA) nie zamierzają wprowadzać zakazu przeprowadzania transakcji w celu handlu kryptowalutami. Jest to zupełnie inne działanie niż np. brytyjskiego Llyods, czy banków amerykańskich jak JP Morgan, Citi oraz Bank of America. ANZ w komunikacie stwierdził, że transakcje są monitorowane pod względem podejrzanego zachowania, celem uniknięcia potencjalnego wykorzystania w celach kryminalnych lub w celu unikania opodatkowania. 

Wicepremier Singapuru nie widzi powodów do zakazu handlu kryptowalutami

Podczas gdy wiele banków, instytucji oraz rządów prezentuje wrogie lub przynajmniej ostrożne usposobienie do rynku kryptowalut, to w przypadku Singapuru, sytuacja wygląda nieco odmiennie. Zdaniem wicepremiera, kryptowaluty są eksperymentem i wskazują na to, jak w przyszłości będzie wyglądać wymiana środków za towary. Podkreślił on, że zrozumienie kryptowalut wymaga czasu i jest jeszcze zbyt wcześnie, aby odniosły one sukces w dzisiejszym społeczeństwie. 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.